Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 49

Кафедра психології та педагогіки

us

Загальна інформація

Викладачі

Публікації

Завідувач кафедри психології та педагогіки

Чернобровкін Володимир Миколайович 

професор, доктор психологічних наук.

тел. 425-31-24

 

Провідний спеціаліст:

Людмила Василівна Музиченко

корпус 4, кімната 251
(044) 425 31 24
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 

 

 

Освітньо-наукова програма з психології має на меті підготовку нового покоління висококваліфікованих фахівців, здатних працювати за найкращими світовими стандартами, зберігаючи та творчо розвиваючи головні досягнення вітчизняної психологічної науки.

 

Кафедра психології та педагогіки була створена 1 вересня 2015 року. Склад кафедри налічує 10 викладачів та 1 співробітника. Серед викладачів кафедри 3 доктори наук, 2 професори, 4 кандидати наук, 1 PhD з медицини, два старші викладачі.

 

Коло наукових інтересів кафедри психології та педагогіки охоплює дослідження таких психологічних проблем, як психологія конфліктів та медіація, психологія прийняття рішень, психосемантичні аспекти психології особистості, проблеми клінічної психології та психотерапії (в тому числі в контексті травми війни), методологія психологічних досліджень, психолого-педагогічні умови професійного становлення майбутніх фахівців.

 

При кафедрі працює Центр дослідження конфліктів та психоаналізу, який очолює кандидат філософських наук, професор А. М. Гірник. Щорічно на базі центру проходять Міжнародні науково-практичні конференції за тематикою «Конфліктологічна експертиза: теорія та методика», матеріали яких видаються у спеціальних збірниках.

 

Кафедра бере участь також у роботі Центру психосоціальної реабілітації, створеному при НаУКМА в 2015 році, де надається фахова консультативна, психотерапевтична допомога внутрішньо переміщеним особам, волонтерам, учасникам АТО та їх сім’ям.

 

Викладачі кафедри публікують результати своїх наукових досліджень у фахових та наукометричних виданнях України, є авторами монографій, навчальних та методичних посібників, серед яких: Гірник А. М. Основи конфліктології (К., 2010); Копець Л. В. Експериментальна психологія: теорія і практика психологічного експерименту (К., 2008); Копець Л. В. Класичні експерименти в психології (К., 2010);Боднар А. Я., Голубєва М. О., Давидюк Н. М. Основи психології та педагогіки (К., 2011); Чернобровкін В. М. Психологія прийняття педагогічних рішень (Луганськ, 2010); Чернобровкіна В. А. Психологія особистісної свободи (Луганськ, 2012) та ін.

 

Кафедра підтримує та розширює наукові зв’язки з провідними науково-дослідними та навчальними установами України, а також з міжнародними гуманітарними організаціями та вищими навчальними і науковими закладами інших країн, серед яких – Університет Джонса Хопкінса (США), Міжнародний медичний корпус, ЮНІСЕФ та ін.

 

Перспективними напрямами роботи кафедри психології та педагогіки є впровадження системи післядипломної освіти за спеціальністю «Психологія» (курси підвищення кваліфікації; перепідготовка фахівців (друга вища освіта)), сприяння становленню збірника «Наукові записки НаУКМА» (серія «Психологічні науки») як фахового видання, підготовка підручників та навчально-методичних посібників з психологічних дисциплін для ВНЗ України.

 

 

© 2012-2019 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна