Календар подій

Художня виставка "ФРАГМЕНТИ" - проект Ігоря Цикури
Від Понеділок 18 Лютий 2019 -  09:00
До П’ятниця 22 Лютий 2019 - 20:00

 

"Фрагменти" - це ретроспективний погляд художника на його власну творчість. Виставка-переосмислення, за визначенням самого автора. Ігор Цикура - художник-філософ, художник-мультиінстурменталіст, багаторічний керівник мистецької студії "Антресоля" у Культурно-мистецькому центрі (КМЦ) НаУКМА.

На виставці представлено фрагменти проектів, реалізованих Ігорем Цикурою у КМЦ від початку 2000-х років: "Простий простір", "Хто вирушає - завжди самотній", "Звалище архетипів, або Монологи з Платоном", "Рибакилим", "Розтин", "Випадкове", "Ненавмисні зв'язки". Об'єкти, інсталяції, живопис, графіка, скульптура, світлотінь - жанри і техніки, якими художник говорить до глядача, змушуючи не лише споглядати, а й співпереживати та (пере)осмислювати.
Важливою, якщо не найголовнішою, частиною усіх проектів Ігоря (і ця виставка - не виняток) є слово, текст. Його, як і інші "мови" художника, кожен сприймає по-своєму. Неоднозначність, можливість множинного прочитання - фірмовий знак, присутній практично в усіх роботах митця. Чого у них більше - філософського занурення у вічні теми чи прихованої самоіронії - судити глядачам.
Сам художник суть "Фрагментів" визначив так: "Збираючи себе зі шматків минулого себе, скинутих в одну коробку, дуже важко (думаю – практично неможливо) зібрати цільну картинку. Пазл не складається, хоч деякі елементи і прилягають один до одного зі щільністю спраглих коханців. До спротиву часу додається спротив простору, банальності про друге входження в одну річку в’язнуть в зубах, усвідомлення фрагментарності власного існування навряд чи є добрим стимулом для створення якогось більш-менш цільного об’єкту, натомість стає добрячим добривом для відчаю. Я вже не знаю, що хотів сказати тим чи іншим арт-об’єктом, і справа не в пам’яті – справа в тому, що того мене, який це все намагався сказати – давно вже не існує, а той, хто це пише зараз, зникне до кінця цієї фрази. Фрагментарність існування дає шанс черепасі втекти від Ахілла, але позбавляє мене шансу зрозуміти самого себе. Натомість Франкенштейн мого власного «я» має можливість наново проживати ці химерні світи і часи, пропускаючи ці проживання через своє клаптикове серце. Очевидно, цей Франкенштейн, як і будь-яка потвора, занадто сентиментальний".

Більше про Ігоря Цикуру і його проекти - на сайті художника: http://www.tsikura.com.ua/

 

afisha fb

Місце розташування Фойє 3-го поверху Культурно-мистецького центру НаУКМА, вул. Іллінська, 9. Вхід вільний
Контакти 044 4252154

Назад

© 2012-2019 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна