Календар подій

Дослідницький арт-проєкт "Кімнати, або Відлюдники з примусу"
Від Четвер 25 Лютий 2021
До Середа 31 Березень 2021

photo covid 19 year

Культурно-мистецький запрошує до участі в експериментальному мультимедійному проєкті «Кімнати, або Відлюдники з примусу».

 

Здається, в історії людства таке – уперше: вся планета – на карантині. Отже, досвід цього року – універсальний. Ми всі, всупереч нашій волі, опинилися в однаковій ситуації: закрито кордони, обмежено пересування, розірвано чимало зв’язків…
 
Водночас, для кожної людини цей досвід – унікальний. «Баланс» карантинного року у кожної й кожного буде свій, залежно від того, де і як ви мешкаєте – у власній квартирі чи у гуртожитку, самі чи з рідними. Залежно від того, хворіли ви чи хтось із ваших рідних та друзів, і наскільки важко чи легко. Від того, інтроверт ви чи екстраверт. І ще від мільйонів індивідуальних обставин.
 
Рік карантину – як досвід заборон і обмежень, які роз’єднують. Але водночас, це досвід, коли дотримання карантинних правил не лише применшує особисті ризики, а й впливає на життя інших людей – і найближчих, з якими єднають родинні, дружні, професійні зв’язки, і зовсім незнайомих, з ким лише коротко перетинаєшся у транспорті чи в магазині… Отже, це водночас і досвід об’єднання й солідарності?
 
«Соціальна дистанція» тренує око: мимоволі вчишся точніше визначати місце у просторі – власне та інших людей, і вимірювати відстані. Тиснява – загроза, обійми – недосяжна розкіш…
Фейсбук, Zoom та купа інших платформ створили для нас віртуальні «кімнати», які часом здаються єдиним безпечним простором. І ми почали їх обживати, облаштовувати під власні смаки чи корпоративні вимоги. Та, хоч би як ми старалися, чи буває у цих «кімнатах» по-справжньому затишно й тепло?
 
Адже людина – тілесна й існує у реальному просторі. Щоденна поїздка на навчання чи на роботу, громадський транспорт, натовп, запахи, звуки, саме по собі пересування у просторі – рутина, якій за звичайних обставин не надаєш аж такого великого значення. І раптом для багатьох із нас світ зменшився до розмірів монітора. Двічі замкнені – у своїх кімнатах і в «кімнатах», – як тепер, після року карантину, ми сприймаємо свій найближчий простір? Як ви підлаштували його під нові потреби? Чи з’явилися нові звички і практики? Чи стали стіни вашої кімнати стінами «в’язниці», чи, можливо, вам вдалося відкрити «п’ятий вимір» і розширити простір навколо і всередині себе?
 
Це був неймовірно складний рік. Ми пройшли драматичний шлях від паніки до звички. Що ми втратили, а що зберегли? Що нового здобули? Увесь цей досвід вартий того, аби його осмислювати. Ваш особистий досвід вартий того, аби ним поділитися.
 
Запрошуємо засобами мистецтва порефлексувати над тим, чим стали для вас звичні стіни протягом цього року. І що нового відкрилося вам у звичному краєвиді з вашого вікна.
 
Ви можете написати вашу історію, зняти відео, записати аудіо, намалювати чи сфотографувати її.
 
Надсилайте ваші історії на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. до 31 березня, і ми зробимо з них віртуальну мультимедійну виставку.
 
Ніхто не самотній – між нами так багато спільного.
 
Куратори проєкту: Владислава Осьмак, Ігор Цикура (мистецька студія «Антресоля»)
Ілюстрація: Ігор Цикура

 

Подія на Facebook

Назад

© 2012-2022 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна