Фестиваль «День білоруського мистецтва» в Києві
Неділя 11 Липень 2021, 17:00 - 22:00

Подія відбудеться в рамках міжнародного «Тижня білоруської культури». Організатори заходу — незалежна громадська ініціатива Free Belarus Center, видавництво «Люта справа» та Рада Білоруської культури. Фестиваль відбудеться за підтримки Культурно-Мистецького Центру НаУКМА.

Програма фестивалю складатиметься з літературних презентацій нових білорусько-українських видань за участі авторів і перекладачів, концерту білоруських артистів і візуальної експозиції.

Зокрема, фестиваль розпочнеться з презентації антології білоруської поетичної революції «БУМ-БАМ-ЛІТ». Також у рамках фестивалю відбудеться дві прем’єри: «Еврідіка не озирається» Сергія Прилуцького за участі авторки та перекладачки Олени Степаненко. Завершить літературну програму виступ Олександра Ірванця, який переклав збірку віршів «Все як раніше лише імена змінилися» визначного білоруського письменника Уладзімєра Арлова.

Музична програма фестивалю складатиметься з трьох виступів білоруських артистів, які внаслідок політичних репресій переїхали до Києва: гурт Shuma, дует білоруської співачки, акторки та активістки Анастасії Шпаковської (Naka) з піаністом-віртуозом Костянтином Гарячим, а також гурт RSP (Разбітае Сэрца Пацана).

Окрім того, на території фестивалю можна буде переглянути виставку «Білорусь, що прокинулась» — 25 репортажних фотографій із протестів серпня 2020-го, а також мініекспозицію найвпізнаванішого українського ілюстратора Олександра Грехова, присвячену подіям у Білорусі.

«Академія завжди підтримувала розвиток культурних ініціатив, а також одна з небагатьох чітко й послідовно, словом та ділом проявляла свою позицію щодо трагічних подій в Білорусі після президентських виборів 2020 року. Цінності університету збігаються з цінностями, за які білоруський народ нині зазнає репресій. Саме тому, захід “День білоруського мистецтва” планується провести в стінах Києво-Могилянської академії. Особливо актуальним це видається в контексті майбутніх освітніх можливостей і підтримки, які НаУКМА та Free Belarus Center планують надавати білоруській молоді, що була змушена покинути Батьківщину», – пояснює організатор події, випускник НаУКМА Микола Рибитва.

Місце розташування Фестиваль відбуватиметься на території другого плацу Києво-Могилянської академії (вул. Волоська, 8)
Вхід на подію — вільний.

Більше інформації про подію за поклиланням: https://www.facebook.com/events/587293225587307