Календар подій

Круглий стіл «Презентація програми СЕТА: впровадження науковообґрунтованих підходів допомоги ветеранам АТО/ООС та членам їхніх родин в місцевих громадах»
Вівторок 14 Вересень 2021, 14:00 - 15:00

У приміщенні Закарпатської обласної державної адміністрації, місто Ужгород, відбудеться круглий стіл «Презентація програми СЕТА: впровадження науковообґрунтованих підходів допомоги ветеранам АТО/ООС та членам їхніх родин в місцевих громадах».

 

Протягом досліджень, які проводилися в Україні з-поміж ветеранів і членів їхніх родин, програма СЕТА показала дієвість у роботі з наслідками психотравмуючих подій.

Під час круглого столу відбудеться презентація програми СЕТА як ефективного підходу до вирішення соціальних і психологічних проблем ветеранів згідно найкращих світових стандартів.

Учасники обговорять досвід впровадження програми в Україні та визначать перспективи подальшої інтеграції та впровадження в регіоні, зважаючи на нагальні потреби громади.

 

Організатори круглого столу:

- ГО «Слова допомагають»;

- Центр психічного здоров'я та психосоціального супроводу НаУКМА в рамках реалізації проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Реалізація підходів CETA та CSS при наданні психосоціальних послуг в Україні» (СЕТА – одна з програм);

- Закарпатська обласна державна адміністрація;

- Відділ у Закарпатській області Міністерства у справах ветеранів України;

- Громадська організація «Наше рідне Закарпаття».

Реєструйтеся за посиланням.

 

Про програму CETA і дослідження.

В Україні програма CETA впроваджується з 2015 року ГО «Слова допомагають» і Центром психічного здоров’я НаУКМА у співпраці з Університетом Джонса Гопкінса (JHU). У 2016-2019 рр. фахівці провели дослідження індивідуальної психологічної допомоги CETA. Метою дослідження було вивчити вплив короткої (5 сесій) і стандартної (8-12 сесій) програми СЕТА на рівень симптомів депресії, посттравматичного стресу, тривоги й функціонування в порівнянні з контрольною групою. Обидві версії СЕТА знизили серед учасників програми рівень симптомів депресії, посттравматичного стресу та тривоги на 50% і підвищили рівень їхнього функціонування на 25% у порівнянні з контрольною групою. Отримані результати вказують на доцільність подальшого впровадження програми на національному рівні.

Міжнародна публікація результатів дослідження ефективності програми - тут.  

Місце розташування  м. Ужгород, площа Народна, 4 (в приміщенні малого сесійного залу ОДА)
Контакти За додатковою інформацією звертайтесь до Олександра Алієва (+38 050 806 85 61)

Назад

© 2012-2022 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна