Календар подій

Чим короткі семінари СЕТА про стрес корисні для ветеранів: онлайн-обговорення користі для ветеранів та презентація дослідження в Україні
Середа 29 Вересень 2021, 10:00 - 12:00

В Україні налічується понад 400 000 учасників АТО/ООС і ще більше членів їхніх родин. Це активні члени громад, які потребують уваги суспільства до своїх потреб, зокрема в психологічній підтримці. Під час круглого столу відбудеться презентація програми СЕТА як ефективного підходу до вирішення соціальних і психологічних проблем ветеранів згідно найкращих світових стандартів, зокрема про короткі онлайн-семінари «Стрес: як розпізнати і що робити», їхню користь для ветеранів, значення психоедукації для адаптації.

Організатори круглого столу:

- ГО «Слова допомагають», Центр психічного здоров'я та психосоціального супроводу НаУКМА в межах реалізації проєкту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Реалізація підходів CETA та CSS при наданні психосоціальних послуг в Україні»;

- Міністерство у справах ветеранів України.

Подія відбудеться в онлайн-форматі на ютуб-каналі програми СЕТА.

Зареєструватися та поставити запитання спікерам можна за посиланням.

Про програму CETA і дослідження

В Україні програма CETA впроваджується з 2015 року ГО «Слова допомагають» і Центром психічного здоров’я НаУКМА у співпраці із Університетом Джонса Гопкінса (JHU). У 2016-2019 рр. фахівці провели дослідження індивідуальної психологічної допомоги CETA. Метою дослідження було вивчити вплив короткої (5 сесій) і стандартної (8-12 сесій) програми СЕТА на рівень симптомів депресії, посттравматичного стресу, тривоги і функціонування у порівнянні з контрольною групою. Обидві версії СЕТА знизили серед учасників програми рівень симптомів депресії, посттравматичного стресу і тривоги на 50% і підвищили рівень їхнього функціонування на 25% у порівнянні з контрольною групою. Отримані результати вказують на доцільність подальшого впровадження програми на національному рівні.

Міжнародна публікація результатів дослідження ефективності програми тут.

Контакти За додатковою інформацією звертатись до Олександра Алієва (+38 050 806 85 61).