Міжнародна конференція “Жінка як ікона національної модернізації”
Від Середа 13 Жовтень 2021 -  10:00
До Субота 16 Жовтень 2021 - 17:00

25 лютого 2021 року виповнилося 150 років від дня народження Лесі Українки (Лариса Косач, 1871–1913), представниці українського культурного канону. Її внесок у національну модернізацію української культури був надзвичайним. Геніальна поетеса та драматургиня Леся Українка стала символом творчої свободи та сучасного світогляду в українській літературі та культурі.

Основна мета конференції – розглянути феномен цієї видатної письменниці в порівняльному міжнародному контекстах. Оргкомітет конференції розглядає літератури та культури іспаномовного світу як свою головну сферу інтересів, оскільки як в Іспанії, Латинській Америці, так і в Україні патріархальна модель культури має міцне коріння та є великим викликом для жіночої свободи. Водночас конференція має більш глобальний вимір, зосереджуючись на літературі англійською, французькою та іншими мовами.

Запрошені спікери:

Віра Агеєва – літературознавиця, професорка кафедри літературознавства Національного університету “Києво-Могилянська Академія”.

Марта Богачевська-Хом’як – історикиня, активістка, членкиня Наукового товариства ім. Т. Г. Шевченка.

Рут Файн – професорка іберійських студій Єврейського університету в Єрусалимі, президентка Міжнародної асоціяції іспаністів.

Тамара Гундорова – завідувачка відділу теорії літератури Інституту літератури ім. Т. Г. Шевченка НАН України.

Еулалія Піньєро Гіл – дослідниця північноамериканської літератури та гендеру, професорка англійської філології Мадридського університету, президент Іспанської асоціації американських досліджень (SAAS).

Ассунта Поліцці – професорка Університету Палермо, співдиректорка Міжнародної дослідницької спільноти “Memità”.

Олександр Пронкевич – професор іспанської філології, декан філологічного факультету Чорноморського національного університету ім. Петра Могили.

Максим Стріха – фізик, літературознавець, перекладач. Роман Веретельник – професор кафедри літературознавства Національного університету “Києво-Могилянська академія”.

Оксана Забужко - письменниця, філософиня. Мови конференції: українська, англійська, іспанська.

Конференція відбудеться онлайн.

Приєднатися до лекцій та дискусій можна за ZOOM посиланнями, які з'являться на веб-сторінці програми конференції.

Лекції запрошених спікерів будуть також транслюватися на Facebook сторінці конференції.

Більше про подію – за посиланням.