Еco Lab

cid logo

Еco Lab 3E – платформа, створена на базі Центру розвитку інновацій НаУКМА для развитку в Україні інноваційної мережі  пошуку, відбору та реалізації ідей у сфері 3Е: Еко- Енерго – Ефективності.

Eco Lab 3E функціонує як  експертний і координаційний центр сприяння сталому розвитку в Україні, майданчик організації ефективної взаємодії усіх  учасників ринку 3Е-технологій.

Завданнями Лабораторії є: сприяння сталому розвитку суспільства шляхом демократичних перетворень у довкільній сфері,  удосконалення екологічного управління та пошуку інноваційних шляхів реагування на довкільні виклики, зміцнення наукового та експертного потенціалу НаУКМА у цій галузі.

Партнери: Кафедра екології НаУКМА,КМA Аlumni, ГП Нова Країна – Екологія, KyivSmartCity, Київська, Одеська та інші ОМС, Національний екологічний центр України, ГО «Агенція Європейських Інновацій», Smart City Lab, АППАУ, Центр цифрової науки УНГ, Київський академічний університет та інші партнери. 

Стратегічні цілі та завдання:

-       Сприяння впровадженню 3Е-інновацій в економіці, управлінні, освіті, охороні довкілля, політиці. Основні критерії: Інноваційність, бізнес-ефективність, екологічність, енергоефективність, стратегічність приорітетів державної та регіональної політики

-       Сприяння розбудові інноваційної мережі партнерів та співробітництву в реалізації спільних проектів та підтримка проектів партнерів.

Наша діяльність:

-       Дискусійний Клуб: формування інноваційної політики та стратегій сталого розвитку громади, держави, суспільства; формування критеріїв відбору та підтримки проектів; формування партнерської мережі експертів та організацій у сфері інноваційної політики сталого розвитку.

-       Інноваційна довгострокова освітньо-практична програма розвитку експорту Еxport-studies

-       Проект Громадський бюджет(бюджет участі, participatory budget)

-       Підтримка ініціативної групи з розвитку освіти та проектів у сфері Енерго-Ефективнсті (2Е) на базі НаУКМА

-       Підтримка Лабораторії IT-Agrotech NaUKMA (спільно з Фін-тех Лаб Факультету інформатики НаУКМА

-       Співпраця з громадськими організаціями, з прогресивними  ЦОВ та РОВ

-       Консультації та адвокація для 3Е-проектів.

Поточні проекти:

Еко-моніторинг: інформаційно-аналітичні системи екологічного моніторингу, спільно з НДІРоМ, ГАО НАНУ, ІПМЕ НАНУ, ІПММС НАНУ, Кафедрою екології НаУКМА.

ЕКО-розвиток: стратегії та програми сталого розвитку громад, регіонів та міст (участь у розробках 5 стратегій: 2-на рівні областей, 2 міста, 1 громада, та м. Київ)

ЕКО-смарт: Смарт-сіті, Смарт-регіон (Зокрема Київ Смарт Сіті)

ЕКО-інновації: база 3Е-інновацій, консультації для громад та МСП

ЕКО-громади: опитування екологічних проблем громад, розробка стратегій для їх вирішення

ЕКО-платформи: участь у створенні та координації громадських платформ сталого інноваційного розвиту: Суспільна інноваційна мережа України, Міжнародна платформа використання науки, інновацій і технологій в інтересах сталого розвитку

Еко-демократія: платформи участі, громадський бюджет, групи в соціальних мережах

Еко-кластери: агровиробничий кластер екологічної продукції «ЕКО-АГРО», регіональні стратегії розумної спеціалізації, інноваційні екосистеми.

© 2012-2021 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна