Галерея мистецтв ім. Олени Замостян

(тимчасово не функціонує у зв’язку з розміщенням тут книжкових колекцій з фонду Наукової бібліотеки НаУКМА на період реконструкції Староакадемічного (Мазепиного) корпусу).

04070, м. Київ, вул. Іллінська, 9
тел./факс: (044) 425-2154

Галерея міститься у стінах Києво-Могилянської академії, серед молодіжного середовища, тому тут наряду з виставками відомих майстрів українського та зарубіжного малярства, скульптури, графіки, художньої фотографії, сакрального, декоративно-ужиткового мистецтва, часто презентується і молодий сучасний арт. Від часу заснування галереї (1993 р.) було проведено більше двохсот виставок, третина з яких – міжнародні: «Хмарочоси Чікаго» (США), «Тихе світло» (фото Джона Секстона, США), «Параджанов і його оточення», конкурс живописного портрету Галшки Гулевичівни, виставка театрального плакату К. Гайсбюллера (Швейцарія), «Бертольд Брехт у фотографіях» (Німеччина), фотовиставки «Обрії» (Ізраїль), “Пекінська опера” (КНР), «Сценографія» (фото Крістіана Каре, Бельгія), «Ікона, мальована ниткою» Д. Блажейовського (Італія) та ін. Але найбільшими мистецькими подіями в Галереї стали виставки видатних українських митців Григорія Гавриленка, Георгія Якутовича, Віктора Зарецького, Данила Лідера, Івана-Валентина Задорожнього, Анатолія Куща, Івана Марчука, Сергія Якутовича та інших. Виставки творів молодих художників проводяться в циклі «Відкриваємо нові імена». З 2006 р. спільно з Києво-Могилянським театральним центром започатковано новий мистецький проект „Підсумки сезону. Сценографія”, який передбачає щорічну презентацію кращих проектів театральних художників Києва. Галерея вже має чималий власний фонд – більше ніж 400 мистецьких творів, подарованих НаУКМА митцями або їхніми родинами. Всі вони прикрашають приміщення університету – від кабінету президента НаУКМА до студентських читальних залів.

Галерея Києво-Могилянської академії носить ім’я Олени Замостян, яка майже півтора десятиліття очолювала її, починаючи від будівництва нового сучасного приміщення, і закінчуючи організацією яскравих мистецьких акцій.

Виставковий простір Галереї мистецтв НаУКМА з 2003 р. доповнено новим приміщенням у стилі андеґраунд – „ПідWALL, яке здебільшого використовується для презентацій модерних, експериментальних експозицій та молодіжних акцій.

Галерея мистецтв ім. Олени Замостян є членом Асоціації артгалерей України.