1

Поварня та Трапезна з церквою Святого Духа після реставрації. 2008 рік.

2

Поварня (Галшчин дім). Південна сторона. 2015 рік.

3

 Інтер'єр другого поверху Трапезної. 2015 рік.

4

Фрагмент північного порталу Богоявленського собору. Віднайдений у 2010 р.

5

З колекції музею: глек, горщик, праска, водолій. Кін. XIX- поч. ХХ ст.

6

Цегла з колекції музею.

7

Сторінка з альбому випускників Київської духовної академії. 1903 рік.

1

Частина експозиції "Києво-Могилянська академія: чотири століття історії"

1

Частина експозиції "Києво-Могилянська академія: чотири століття історії"

1

Частина експозиції "Києво-Могилянська академія: чотири століття історії"

1

Частина експозиції "Києво-Могилянська академія: чотири століття історії"

v musei

Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 85

Виставка документів: VIVA DIPLOMA

 

До дня Конвокації -2016 у Музеї НаУКМА відкрилася виставка дипломів – документів про закінчення навчальних закладів, отримання наукових кваліфікацій діячів світової та української науки і освіти, що зберігаються в Науковому архіві Наукової бібліотеки НаУКМА.

 

 
Представлено дипломи видатного вченого-сходознавця та організатора світової й вітчизняної науки Омеляна Пріцака, дослідника Голодомору 1932-1933 років, професора НаУКМА Джеймса Мейса, літературознавця і психолога Якима Яреми, мовознавця Артема Москаленка, літературознавця Петра Одарченка, викладача НаУКМА і громадського діяча Віктора Китастого, письменника Анатолія Скрипника, професорів та почесних докторів Українського науково-технічного інституту (діяв після Другої світової війни у Мюнхені). Дипломи, як й інші особисті документи та науково-творчі матеріали цих діячів, надійшли до наукової бібліотеки в складі подарованих НаУКМА книжково-архівних колекцій.
 
Представлені на виставці дипломи відображають не лише сторінку життєпису тієї чи іншої особистості, але й історію розвитку вітчизняних навчальних закладів у 1920-1930-х рр., постання та успішне функціонування українських науково-освітніх установ в еміграції в міжвоєнний період та після Другої світової війни. Дипломи також засвідчують визнання іноземними науково-навчальними закладами наукових кваліфікацій та внесок українських вчених у науку. Крім того, кожний диплом відтворює культуру діловодства своєї епохи, країни та установи.
 
Цією виставкою ми також прагнемо нагади імена наших співвітчизників, котрі завдяки прагненню вчитися навіть попри драматичні зовнішні та особисті обставини здійснили значний внесок у світову та вітчизняну науку, історію, культуру й освіту.
 
Запрошуємо оглянути виставку на 2-му поверсі Музею та долучатися до поповнення колекції документів, що відображають історію Києво-Могилянської академії, української освіти і науки!
 
© 2012-2023 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна