Виставка творів Івана-Валентина Задорожного

12 жовтня, о 17.30, Галерея мистецтв НаУКМА

Галерея мистецтв ім. Олени Замостян Національного університету „Києво-Могилянська академія” презентує виставку творів Івана-Валентина Задорожного (1921-1988).

Виставку присвячено 95-річчю від дня народження художника.

Іван-Валентин Задорожний – відомий український художник-монументаліст, живописець, графік. Лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка 1995 року (посмертно).

"...Його власна художня мова – при всіх видимих авторських новаціях, індивідуальних рисах – є напрочуд упізнаваною та близькою, органічною для цієї землі, для нашої культурної традиції. Вона є заразом і надзвичайно сконцентрованою, знаковою, посутньо монументальною й високо професійною, а тому переконливою і дієвою, такою, що проймає серце й душу, запалює думку" (Ростислав Забашта, мистецвознавець).

У Галереї мистецтв Києво-Могилянської академії від 1994 року відбулася низка виставок з творів художника. У жовтні 2002 р. у Культурно-мистецькому центрі НаУКМА відкрито на громадських засадах меморіально-художній музей Івана-Валентина Задорожного „ХАТА”. Експозиція музею змінюється, презентуючи багату творчу спадщину митця.

Нинішню ювілейну виставку розгорнуто у двох залах. До неї увійшли твори живопису, графіки, скульптура, гобелен, фотографії монументальних творів (вітражів, дерев’яних панно, мозаїк) з різних міст України.

21 жовтня о 17.00 запрошуємо всіх на вечір пам’яті І.- В. Задорожного.

Адреса:

м. Київ, вул. Іллінська, 9, Культурно-мистецький центр Києво-Могилянської академії, Галерея мистецтв ім. Олени Замостян.

Тел. 425-2154,

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. , Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Галерея працює:

вівторок-субота, з 11:00 до 19:00.

Вхід вільний.