Вселенському Патріарху Варфоломію присуджено звання Почесного доктора НаУКМА

 

Рішенням Вченої ради Національного університету «Києво-Могилянська академія» від 20.12.2018 р. Його Всесвятості Патріарху Константинопольському Варфоломію було присуджено звання Почесного доктора НаУКМА. 

 

Таким чином спільнота Могилянки не лише віддала належне релігійному служінню предстоятеля світового православ’я, а й, передовсім, відзначила його заслуги як науковця і популяризатора досліджень, особливо у царині канонічного права.

 

Патріарх Варфоломій є авторитетним дослідником, спеціалістом з канонічного права , а також організатором міжнародних міждисциплінарних семінарів та симпозіумів за участі провідних світових науковців. Він має звання почесного доктора понад 30 університетів та освітніх закладів по всьому світу, серед яких Йельський та Джорджтаунський (США), Афінський (Греція), Лондонський (ВБ), Єрусалимський (Ізраїль).

 

Його Всесвятість навчався у богословській школі Халкі, Мюнхенському університеті Людвіґа-Максиміліана та Екуменічному інституті Боссе (Швейцарія); захистив докторську дисертацію з канонічного права на тему «Кодифікація церковних канонів та канонічний устрій Православної Церкви» у Папському Східному інституті; викладав у Папському Григоріанському університеті; вільно володіє шістьома сучасними і двома давніми мовами.

 

Патріарх є автором численних наукових робіт. Серед його публікацій варто відзначити такі книги, як: On Earth as in Heaven: Ecological Vision and Initiatives of Ecumenical Patriarch Bartholomew, In the World, Yet Not of the World: Social and Global Initiatives of Ecumenical Patriarch Bartholomew. У передмові до українського видання своєї книги Encountering the Mystery: Understanding Orthodox Christianity Today («Віч-на-віч із Тайною: православне християнство в сучасному світі») здійсненому видавництвом «Дух і літера», він особливо підкреслив давній історичний зв’язок нашого університету та Константинопольського Ставропігійного Богоявленського братства.

 

На прохання НаУКМА предстоятель Православної Церкви України Блаженніший Єпифаній, митрополит Київський і всієї України, при особистій зустрічі передав Його Всесвятості Патріарху Варфоломію лист, що містить запрошення прийняти цю нагороду.  

.

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна