НаУКМА приєднується до Берлінської Декларації про Відкритий доступ

10 травня президент НаУМА Сергій Квіт підписав Берлінську Декларацію

Берлінська Декларація Відкритого Доступу до знань у галузі природничих та гуманітарних наук є одним з основних документів у царині відкритого доступу.

Її було підписано у 2003 році на конференції з Відкритого доступу у Берліні, організованій спільнотою Max Planck Society. Уряди, університети, дослідницькі інституції, фундації, фінансові організації, бібліотеки, музеї, архіви, наукові спільноти та професійні асоціації, які поділяють погляди, відображені у Берлінській Декларації, можуть приєднатись до більш ніж 370 інституцій, які вже підписали Декларацію.

НаУКМА став 376 такою установою в світі! Підписанти Берлінської Декларації погоджуються з принципами Руху Відкритого Доступу, що включають наступне:

• Заохочувати дослідників робити матеріали їхніх досліджень доступними у відкритому доступі (шляхом самоархівування у репозитаріях або публікуючи їх у журналах відкритого доступу);

• Заохочувати власників культурних цінностей робити доступним культурний спадок у відкритому доступі через Інтернет;

• Виробляти методи оцінки ефективності відкритого доступу , шляхом встановлення стандартів якості та кваліфікованої наукової практики;

• Виступати у підтримку публікацій відкритого доступу, сприяти їхньому визнанню та оцінці;

• Підтримувати важливість внеску відкритого доступу шляхом розвитку програмного забезпечення, надання контенту , створення метаданих, публікації окремих статей.

НаУКМА підтримує ініціативу відкритого доступу до знань, результатів досліджень науковців університету, розвиваючи власний інституційний репозитарій eKMAIR, створивши електронні версії наших наукових часописів «Наукові записки НаУКМА», «Магістеріум» та створивши новий оригінальний електронний peer review журнал.

© 2012-2021 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна