Відкрита заява спільноти НаУКМА проти призначення на посаду Міністра освіти Сергія Шкарлета

Відкрита заява спільноти Національного університету "Києво-Могилянська академія"

16 грудня 2020

м.Київ

Спільнота Національного університету "Києво-Могилянська академія" виступає проти призначення на посаду Міністра освіти України п. Сергія Шкарлета.

Для кожного могилянця, як і для нашого університету загалом, академічна доброчесність є незаперечним, засадничим принципом діяльності, який Могилянка чітко проголошувала й послідовно упроваджувала протягом усієї своєї новітньої історії.

На наше глибоке переконання, Міністерство, яке формує політики в цілій освітній галузі, має визначати високі стандарти академічної доброчесності і дотримуватися їх у першу чергу. Призначення на найвищу посаду людини, чия репутація як науковця є небездоганною, а факти вживання плагіату у наукових працях загальновідомі, може завдати великої шкоди цілій освітній галузі, від якої залежить розвиток нашої країни.

Ми поділяємо занепокоєння української наукової спільноти та профільного комітету ВРУ, які не підтримали кандидатуру Сергія Шкарлета.

Ми вважаємо, що Міністром освіти і науки України має бути лише людина з бездоганною академічною репутацією та патріотичною громадянською позицією.

Спільнота Національного університету “Києво-Могилянська академія” закликає депутатів та депутаток Верховної Ради не голосувати за недоброчесного кандидата на посаду Міністра освіти і науки України.

Від імені громади НаУКМА:

Тетяна Ярошенко, в.о. президента, віце-президент з наукової роботи та інформатизації

Василь Ожоган, віце-президент з науково-педагогічної роботи

Людмила Кострова, голова Вченої ради

Христина Радиш, Голова Студентської Колегії

Олена Скрипнікова, Голова Наукового товариства аспірантів і докторантів

Костянтин Перєсєдов, Голова правління Асоціації випускників НаУКМА

Долучити Ваш підпис до заяви можна з корпоративної пошти за покликанням.

Список підписантів

(Оновлюється)

Ураїнський католицький університет підтримав Відкриту заявою НаУКМА проти призначення Сергія Шкарлета Міністром освіти.

"УКУ солідаризується з відкритою заявою НаУКМА проти призначення Сергія Шкарлета Міністром освіти", - йдеться на сайті УКУ.