Міжнародна наукова конференція «Ad fontes»

(з нагоди 405-ї річниці Києво-Могилянської академії)

fb f logo blue 50

 

 

25 - 28 жовтня 2021

 

Конференція проводиться за підтримки Фонду Дарії та Михайла Ковальських (Канада) та Іменного фонду ім. Івана Кіндрата Міжнародного Благодійного Фонду відродження Києво-Могилянської Академії.  

 

З нагоди 405-ї річниці Києво-Могилянської академії НаУКМА планувала провести міжнародну конференцію «Ad fontes» у вересні 2020 р.

 

В зв'язку з карантинними обмеженнями внаслідок COVID 19 проведення конференції перенесено на 25-28 жовтня 2021 р.  Конференція відбудеться в режимі он-лайн.

 

 

Цей традиційний науковий форум, на який що п’ять років збираються дослідники з різних академічних осередків не лише України, а й Європи та Америки – своєрідна платформа, де презентують та дискутують найновіші наукові відкриття і плекають нове знання не лише історики, а й філософи, богослови, літературознавці.

 

На конференції заплановано обговорити широкий спектр проблематики, пов’язаної з минулим Києво-Могилянської та Київської духовної академій, а також якнайширше витлумачених освіти й освіченості та дотичних до них культурних феноменів і явищ на українських і сусідніх з ними теренах Центрально-Східної і Східної Європи, зокрема історію, структуру навчальних студій, філософську, богословську, проповідницьку й загальнокультурну спадщину, діяльність вихованців, соціальну історію освіти, поширення та застосування знань, історію читання тощо.

 

Тематика

 

Історія Києво-Могилянської Академії глибоко вкорінена в історію України, розвитку науки і освіти, культури та літератури, державотворення та медицини. Широкий спектр проблематики, пов’язаної з минулим Києво-Могилянської та Київської духовної академій, а також якнайширше витлумачених освіти й освіченості та дотичних до них культурних феноменів і явищ на українських і сусідніх з ними теренах Центрально-Східної і Східної Європи, зокрема історія, структура навчальних студій, філософська, богословська, проповідницька й загальнокультурна спадщина, діяльність вихованців, соціальна історія освіти, поширення та застосування знань, історія читання й культурних трансферів.

 

Свого часу Києво-Могилянська академія XVII – поч. XIX ст. та Київська духовна академія (єдиний вищий богословський навчальний та науковий осередок на українських теренах у XIX – на поч. XX ст.) відіграли архіважливу роль у розвитку України, Східної Європи та загалом православної ойкумени. Їхні вихованці долучилися до різноманітних сфер життя як політичні та церковні діячі, інтелектуали та митці. Саме Академія ретранслювала вихованцям європейські політичні, філософські, богословські доктрини, уявлення та ідеї, плекала унікальний шлях розвитку української культури і політичного життя. Вивчення її спадщини важливе не лише з наукової точки зору (адже без феномену Академії годі адекватно зрозуміти українську історію упродовж трьох століть). Дослідження спадщини вигідно резонує у сучасних політичних умовах, адже чудово ілюструє кількастолітню тяглість «європейського вибору» українців, відкритість до різних культур, спростовує сучасні російські імперські міти про виключну роль Петербурга чи Москви у розвитку України.

 

Місце проведення конференції: НаУКМА, вул.Сковороди, 2, м.Київ

 

Конференція відбувається за підтримки НаУКМА, а також Фонду Дарії та Михайла Ковальських (Канада)  (за сприяння  Канадської Фундації Українських Студій та Міжнародного благодійного фонду відродження Києво-Могилянської Академії).

 

Мета

Конференція - міждисциплінарне міжнародне (за участі істориків, філософів, філологів, богословів, релігієзнавців, культурологів) обговорення найновіших наукових здобутків у зазначеній проблематиці; налагодження

нових міжнародних наукових контактів; підвищення іміджу української науки та її організаційних потуг.

Програма

Програма конференції

 

Попередні конференції

Міжнародна наукова конференція «Ad fontes» - вже традиційний науковий форум, на який що п’ять років (від 1995) збираються дослідники з різних академічних осередків України, Європи та Америки.

 

Матеріали конференції до 400-ї річниці КМА 

 

«Ad fontes»: кілька нотаток post factum (про Міжнародну наукову конференцію до 400-ї річниці заснування Києво-Могилянської академії)

Контакти

Оргкомітет конференції:

 • В’ячеслав Брюховецький, почесний президент НаУКМА, Голова Оргкомітету
 • Тетяна Ярошенко, віце-президент НаУКМА
 • Людмила Дяченко, віце-президент НаУКМА
 • Марина Ткачук, декан ФГН НаУКМА
 • Наталя Шліхта, зав. кафедри історії НаУКМА
 • Максим Яременко. проф. кафедри історії НаУКМА, керівник НДЦ "Спадщина КМА"
 • Вадим Менжулін, зав. кафедри філософії  та релігієзнавства НаУКМА
 • Наталя Яковенко, проф. кафедри історії НаУКМА
 • Лариса Довга, проф. кафедри культурології НаУКМА
 • Сергій Головащенко, проф. кафедри філософії  та релігієзнавства НаУКМА
 • Таїса Сидорчук, директор Музею НаУКМА
 • Лариса Човнюк, керівник відділу міжнародного співробітництва НаУКМА
 • Лариса Сиволожська, прес-секретар НаУКМА

 

Е-пошта Оргкомітету - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Поштова адреса: НаУКМА, вул.Сковороди, 2, м.Київ, 04070, Україна

 

 

© 2012-2021 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна