• Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • Наукові школи
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»

Конференції

Детальну інформацію про теми та авторів доповідей, зроблених протягом роботи секції археології Щорічної наукової конференції "Україна: людина, суспільство, природа" можна знайти за посиланнями (відповідно до року проведення): 2003, 2004, 2005.

Також у межах Днів науки НаУКМА проведено V Всеукраїнську археологічну конференцію "Археологія в НаУКМА. Досягнення й перспективи" (січень 2006 року).

Професор Залізняк Л. Л.

1. "Wspolnota dziedzictwa archeologicznego ziem Ukrainy i Polski". Ланцут, (Польща), 26-28 жовтня 2005 р.
    Доповідь: "Культурно-історичні провінції України у фінальному палеоліті та мезоліті".
  2. "Дні науки в НАУКМА". Київ, січень 2005 р.
    Доповідь: "Археологія і молодь. Проблеми та перспективи".
  3. "Первісна археологія України". Наукова конференція на честь 85-ліття Д. Я. Телегіна. 21 грудня 2004 р.
    Доповідь "Мезолітичне підґрунтя індоєвропейської спільноти".
  4. Семінар "Походження та рання історія індоєвропейських народів". Київ, 10 листопада 2005.
    Доповідь "Культурно-історичні провінції первісної України за археологічними даними".
  5. "100 років кафедрі археології та історії стародавнього світу Львівського національного університету ім. І. Франка". Львів, 22 листопада 2005 р.
    Доповідь: "Актуальні проблеми університетської підготовки археологів в Україні".
  6. . ХII Наукова конференція НаУКМА «Археологія: проблеми та перспективи» (м. Київ, НаУКМА, 25 січня 2012 р.).
    Доповідь: «Стоянка Коробчине-курган ранньої пори верхнього палеоліту» (співдоповідач О. І. Нездолій).
  7. ХII Наукова конференція НаУКМА «Археологія: проблеми та перспективи» (м. Київ, НаУКМА, 25 січня 2012 р.).
    Доповідь: «Нові дослідження селетської стоянки Вись у 2011 р.» (співдоповідач М. М. Беленко).
  8. ХII Наукова конференція НаУКМА «Археологія: проблеми та перспективи» (м. Київ, НаУКМА, 25 січня 2012 р.).
    Доповідь «Розкопки граветської стоянки Троянове 4В у 2011 р.» (співдоповідачі Д. О. Вєтров та І. М. Хоптинець).
  9. Міжнародна наукова конференція «Інституційна історія археології» (м. Київ, ІА НАНУ, 27 вересня 2012 р.).
    Доповідь «Київська школа палеолітознавства».
  10. Міжнародна конференція «Історія української археології», Львів-Винники, 8–9 листопада 2012 р.
    Доповідь «Історія відділу кам’яної доби Інституту археології НАНУ».

Шумова В. О.

1. "Дні науки в НАУКМА". Київ, січень 2005 р.
    Доповідь: Трипільська культура та її місце серед енеолітичних культур Південно-Східної Європи.
  2. "100 років кафедрі археології та історії стародавнього світу Львівського національного університету ім. І. Франка". Львів, 22 листопада 2005 р.
    Доповідь: Локалізація трипільських пам'яток етапу В-І Середнього Подністров'я.
  3. ХII Наукова конференція НаУКМА «Археологія: проблеми та перспективи» (м. Київ, НаУКМА, 25 січня 2012 р.).
    Доповідь «Дослідження трипільського поселення Лікареве на Кіровоградщині».

Болтрик Ю. В.

1. Міжнародний науковий симпозіум "Black Sea Area in the Hellenistic World System". Тбілісі - Вані - Батумі, вересень 2005 р.
  2. The 7th International Colloquium of Funerary Archaeology. Sibiu, 2005.
  3. VI international congress on Turkish culture. Анкара, листопад 2005 р.
  4. The 11th International symposium on the ancient history and archaeology of the Black Sea area. Tbilisi, 2005.
  5. ХII Наукова конференція НаУКМА «Археологія: проблеми та перспективи» (м. Київ, НаУКМА, 25 січня 2012 р.).
    Доповідь «Кургани правителів Скіфії від Геродота до "золотої осені"».
  6. XIII Боспорские чтения. Боспор киммерийский и варварский мир в период античности и средневековья. Проблемы урбанизации. Керчь, 20–24.05.2012.
    Доповідь: «Импортная мебель из скифских курганов».
  7. Archaeology and Linguistics in the modern world. Exchange of knowledge in the History of Mankind. Humboldt Collogue. – Simferopol, Yalta, 20–23.09.2012.
    Доповідь: «Elite Kurgans as Markers of the Territorial Structure of Scythia».
  8. Uluslararasi tarihsel süreçte dericilik, tekstil ve Göçebeler Sempozyumu. – Istanbul Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi Eszacilik Fakültezi Yani. – Istanbul, 6–8.11.2012.
    Доповідь: «Leather from the Scythian burial complexes of northern Black Sea area».

Буйських А. В.

1. ХII Наукова конференція НаУКМА «Археологія: проблеми та перспективи» (м. Київ, НаУКМА, 25 січня 2012 р.)
    Доповідь «Нові дані про час заснування Ольвії Понтійської в Північно-Західному Причорномор’ї».

Отрощенко В. В.

1. Міжнародна наукова конференція «Дослідження соляних копалень Дуздаг» (м. Нахчиван, Азербайджан, 26–30.07.2012).
    Доповідь «Петрогліфи Гямігая: підходи до інтерпретації».
  2. Міжнародний керамологічний симпозіум «Декор глиняних виробів: історія, технологія, функції» (м. Опішне, 16–19.10.2012).
    Доповідь «Знаки на кераміці зрубної спільноти (ХVІІ–ХІІ ст. ВС)».
  3. 3-тя Луганська міжнародна наукова конференція Луганського обласного краєзнавчого музею (Луганськ, 13–15.11.2012).
    Доповідь «З приводу генези зрубів бережнівсько-маївської зрубної культури».
  4. Міжнародний науковий семінар «Історія української археології: постаті, центри та наукові школи» (м. Львів–Винники, 8–9.11.2012).
    Доповідь «Проблема формування наукових шкіл на прикладі Відділу археології енеоліту та бронзового віку ІА НАНУ».