101-а річниця з дня народження Омеляна Пріцака

1 квітня 2020 року — 101-а річниця з дня народження видатного вченого ХХ століття Омеляна Пріцака (07.04.1919, с. Лука на Львівщині — 29.05.2006, Уельс, Массачусетс). Щороку наш Центр відзначав цю дату меморіальною лекцією або науковою конференцією, а також виставками унікальних книг, архівних документів і мистецьких творів з колекції вченого, яка ось уже 13-ий рік не лише зберігається, але й активно використовується студентами і дослідниками в Могилянці.

Цьогоріч хочемо нагадати цікавий факт в науковій біографії Омеляна Пріцака всім, хто бував в Меморіальній бібліотеці Омеляна Пріцака, та зацікавити тих, хто лише відкриє для себе ім'я вченого. Створюючи у 1970-х роках Український науковий інститут в Гарвардському університеті (Harvard Ukrainian Research Institute), Омелян Пріцак потурбувався і про створення його логотипу та звернувся з таким проханням до відомого вже на той час графіка і художника Якова Гніздовського (27.01.1915, с. Пилипче на Тернопільшині — 08.11. 1985, Нью-Йорк). І вчений, і митець дійшли згоди, що логотип має поєднати українські і американські символи. В результаті на логотипі зображено Староакадемічний корпус Києво-Могилянської академії XVIII століття як символ тяглості української освіти і науки та слово VERITAS (з латинської: істина) – елемент логотипу Гарвардського університету. І Києво-Могилянська академія (1615 р.), і Гарвард (1636 р.) — найдавніші університети в своїх країнах і майже ровесники. Незабаром 50 років логотип Омеляна Пріцака і Якова Гніздовського використовується як екслібрис українознавчої бібліотеки в Гарварді, а також на офіційних документах і усіх виданнях Українського наукового інституту Гарвардського університету.

До зустрічі і нових відкриттів в Меморіальній бібліотеці Омеляна Пріцака!

huri logo

Сайт Українського наукового інституту в Гарвардському університеті