privat

Факультет правничих наук

Й. Гайдн "Маріацельська меса", А. Ведель "Літургії Св. Іоана Златоуста"

На CD записано твори, виконані хоровим колективом на концерті "Духовна музика Європи XVIII століття", який відбувся 9 червня 2001 р. в Національному будинку органної і камерної музики України. Концерт присвячено світлій пам'яті видатного музичного діяча, хормейстера і диригента Віктора Іконника. У концертній програмі поєднано твори видатних класиків XVIII століття Артемія Веделя (1767-1808) та Йозефа Гайдна (1732-1809). У першому відділенні прозвучала "Літургія святого Іоанна Златоуста" і концерт № 11 "Боже, законопреступници..." Артемія Веделя. З літургії до наших часів дійшли тільки окремі номери.

"Почайна" виконує твори композитора тільки за його автографічною партитурою, а 11-й концерт Артемія Веделя було відроджено саме капелою "Почайна". Востаннє цей твір звучав у Києві 1905 року. В запису його видано вперше.

У другому відділенні капела "Почайна" разом із симфонічним оркестром Ансамблю класичної музики ім. Лятошинського виконала "Маріацельську месу" Йозефа Гайдна. Цей твір створено 1782 року для виконання в церкві паломників святої Марії у Штайєрмарті. Оригінал твору до нашого часу не дійшов, проте в архівах угорського князя Естергазі, у якого Гайдн служив капельмейстером, збереглися копії клавіра, за якими твір і виконували. Урочиста "Маріацельська меса" - зразок органічного поєднання стилю віденської класичної школи з елементами поліфонії.

Виконавці: хорова капела "Почайна", художній керівник Олександр Жигун,
Оркестр ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського
Диригент - Олександр Жигун
Запис зроблено у Національному будинку органної та камерної музики України 12 червня 2001 р.
Премастерінг: студія "Скарб"
Продюсер А. Карпенко
Дизайн: С. Калиновський

Скачати mp3:
Kirie
Gloria
Credo
Sanctus
Benedictus
Agnus dei
Милість миру
Свят, свят...