privat

Факультет правничих наук

Михайло Вериківський "Дума про дівку-бранку"

Це десятий компакт-диск хорової капели "Почайна". Перша українська ораторія "Дума про дівку-бранку", яку в 1923 році написав Михайло Іванович Вериківський (1896-1962) для солістів, чоловічого та жіночого хорів, повного складу симфонічного оркестру.

Драматичну композицію лібрето Михайло Вериківський склав за текстами народних дум: "Дума про дівку-бранку...", "Не ясний сокіл квилить...", "Ой у святу неділеньку...", "Дума про Самійла Кішку". Ораторія відтворює самовіддану боротьбу українського козацтва з турками-поневолювачами та розкриває яскравий образ дівки-бранки Марусі Попівни-Богуславки, рятівниці семисот бранців-земляків. Михайло Іванович Вериківський (1896-1962) - видатний український композитор, диригент, педагог, музичний та громадський діяч, автор першого українського балету "Пан Каньовський", опери "Наймичка", фундатор новочасної української музики в симфонічному, кантатно-ораторіальному, хоровому, вокальному та інструментальному жанрах.

У 1954 році, маючи величезний досвід композитора, диригента та музичного теоретика, Михайло Вериківський зробив другу редакцію ораторії. Глибоке знання традицій оркестру та хору допомогли композиторові зробити симфонічні та вокально-симфонічні номери ораторії завершеними, досконалими за формою, вжити найсучасніших високопрофесійних композиторських засобів. В ораторії Михайло Вериківський розробив принципові засади українського ораторіального жанроутворення, вирішив проблеми поєднання двох самостійних творчих напрямів - народного та академічно-професійного. Світовий рівень майстерності композитора спонукає пишатися з високої музичної культури України.

Виконання ораторії - це нова творча віха діяльності хорової капели "Почайна".

Виконавці: хорова капела "Почайна", художній керівник Олександр Жигун,
Державний естрадно-симфонічний оркестр України, художній керівник Віктор Здоренко
Солісти: тенори - Юрій Захожий, Генадій Ноженко, бас - Олег Чернощоков,
сопрано - Валентина Іваненко
Диригент - Олександр Жигун
Запис зроблено у Національній філармонії україни 12 червня 2004 р.
Скачати (формат mp3)

1.Інтродукція
(симфонічний оркестр)

2. "Що на Чорному морі...."