Напрями наукових досліджень

Наукова діяльність співробітників НаУКМА розглядається як цілісна система дослідницьких робіт, спрямованих на вивчення актуальних проблем гуманітарного, соціального та природничого профілів. Загальна концепція наукових досліджень у НаУКМА - "Україна: людина, суспільство, природа", враховуючи розмаїття напрямів університетської науки, органічно охоплює такі конкретизовані напрями наукової діяльності на факультеті:

• Історія філософії (Київ в історії фiлософії України).
  • Східна і Центральна Європа як об'єкт історії та геополітична реальність.
  • Культура українського бароко. Моделі світу в історії цивілізаційного розвитку людства.
  • Арістотель та сучасність.
  • Проблема функціонування, вивчення та викладання української мови.
  • Науково-методичні особливості комунікативно орієнтованого викладання англійської мови.
  • Впровадження та адаптація зарубіжних методик вивчення іноземних мов.
  • Спадщина Києво-Могилянської академії.
  • Історія бібліотеки Києво-Могилянської академії.
  • Політичні трансформації посткомуністичного суспільства (проблеми оптимізації cтратегії забезпечення національних інтересів України).
  • Становлення та розвиток політичної системи суверенної України.