Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 49

Л. Керубіні "Реквієм"

На третьому диску циклу "Духовна музика Європи XVIII ст." - "Реквієм" Луїджі Керубіні (1760-1842) - твір, який досі в Україні в супроводі симфонічного оркестру не виконували. Сталося це лиш завдяки значній пошуковій роботі. В бібліотеках та архівах Києва партитури для симфонічного оркестру не виявилося. Її було знайдено в Москві, в Російській державній бібліотеці як фотокопію. На жаль, деякі сторінки партитури не збереглися. Їх вдалося розшукати у варшавській бібліотеці.

Під час пошуків партитури виявлено вельми цікаві факти. Керубіні був учнем італійського композитора Джузеппе Сарті (1729-1802). Деякий час Сарті працював у Росії, де його учнем був вихованець Києво-Могилянської академії, видатний український композитор Артемій Ведель. Тому органічним виявилося звернення капели до творчості Луїджі Керубіні саме після глибокого вивчення творчості його сучасника - Артемія Веделя.

Реквієм C moll для мішаного хору та оркестру створено в 1815-1816 роках на замовлення Людовіка XVIII, за правління якого Керубіні служив суперінтендантом королівської капели. Реквієм присвячено пам'яті Людовіка XVI. Цей твір якоюсь мірою універсальний. Задовольняючи вимоги культового, в музичному плані він значно перевершує потреби церковної служби. Цей реквієм нагадує нам героїчну драму античності, а хор схожий з оперним - рухами, мелодекламацією, драматичними паузами, змінами настрою, тематичним контрастом. Між іншим, у "Реквіємі" Керубіні немає солістів, які зазвичай неодмінно присутні. Головна діюча особа - це тільки хор. На цьому диску також записано музичні твори видатного сучасного українського композитора Віктора Степурка з циклу "Богородичні догмати", які капела "Почайна" виконувала на фестивалі "Музичні прем'єри сезону - 2002".

 

Виконавці: хорова капела "Почайна", художній керівник Олександр Жигун,
Ансамбль солістів "Київська камерата"
Диригент - Олександр Жигун
Запис зроблено у Національному будинку органної та камерної музики України 24 червня 2002 р.
Запис та премастерінг - Євген Жигун
Дизайн - В. Онищенко
Диск видано за підтримки Києво-Могилянської Бізнес-Школи (kmbs)

Скачати mp3:
Introitus
Graduale
Dies Irae
Offertorium
Sanctus
Pie Jesu
Agnus Dei
Віктор Степурко. Богородичні догмати поч. XXI ст.
Догмат першого класу
Догмат другого класу
Догмат третього класу

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна