Народна академічна хорова капела «Почайна»

youtube fb f logo blue 50

pochaina kma

«Почайна» існує вже понад 30 років і відома, зокрема, як популяризатор творчості композитора Артемія Веделя, випускника Києво-Могилянської академії. У репертуарі капели — українська та світова духовна музика, класичні твори, українські народні пісні. Хор співпрацює з провідними українськими академічними музичними колективами, сучасними українськими композиторами. «Почайна» успішно виступає у Києві та інших містах України, щороку дає концерти у Національній філармонії України, у Національному будинку органної та камерної музики і має у своєму доробку понад сорок компакт-дисків із циклу «Духовна музика Європи XVIII-XXI століття».

pochaina35

Народна академічна хорова капела «Почайна» заснована 1986 року і вже більше двадцяти років діє при Національному університеті «Києво-Могилянська академія». Колектив капели продовжує хорові традиції славетної Академії, яка з часів свого заснування була не тільки потужним освітнім закладом, а й значним культурним і музичним осередком. У складі капели студенти, випускники, викладачі НаУКМА. Основний творчий доробок колективу — відновлення творів видатних українських композиторів ХVІІІ–ХІХ століть, вихованців Києво-Могилянської академії Максима Березовського і Артемія Веделя. Виконує капела також духовну музику М. Леонтовича, К. Стеценка, М. Лисенка, С. Монюшка, й такі перлини світової класики як «Маріацельська меса» Й. Гайдна, «Глорія» А. Вівальді, «Реквієм» В.-А. Моцарта, «Реквієм» Л. Керубіні, «Літургія св. Іоана Златоуста», С. Рахманінова. У репертуарі хору також народні пісні в обробці видатних українських композиторів. Високий рівень виконання забезпечує капелі участь у фестивалях хорової музики як в Україні, так і за кордоном. «Почайна» співає в соборах та церквах Києва й інших міст України, виступає з концертами у найкращих залах держави: в Національній філармонії, в палаці мистецтв «Український дім», має щорічні концерти в Національному будинку органної та камерної музики. Чимало концертів капели відбулося в містах України: Чернігові, Острозі, Львові, Переяславі-Хмельницькому, Ужгороді, Полтаві, Білій Церкві. Виступав хор і за кордоном: у Празі, Варшаві, Кракові, Любліні, Відні, у Москві, містах Італії.

Художній керівник — народний артист України Олександр Жигун

Переглянути ще відео

«Почайна» випустила вже більше п’ятдесяти компакт-дисків з циклу «Духовна музика Європи XVIII-XXI ст.» (у різних форматах). Серед них:

Видано також компакт-диски: В. Степурко «Ораторія «Києво-Могилянська академія», А. Караманов «Реквієм», В. Степурко «Антифони. Псалми», А. Караманов «Стабат Матер», В. Губа «Кавказ», А. Караманов «Симфонічне Євангеліє «Звершилося», О. Тактакішвілі «Ніколоз Бараташвілі», Ю. Алжнєв «За Чумацьким шляхом», Б. Мартіну «Гільгамеш», «Українські пісні та духовні твори. Співає Пoчайна», «Станіслав Монюшко. Латинська меса для хору, солістів, оркестру і органу» та інші.