Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 49

Фонд ім.Олександра Дмитріва

Пропам’ятний Фонд Олександра Дмитріва, засновано в 2010 р. з коштів Юлії Дмитрів та за сприяння Києво-Могилянської Фундації в Америці на вшанування пам’яті Олександра Дмитріва (1935-2010), видатного музиканта та композитора. Народжений в Україні, з часів Другої Світової Війни проживав у Аргентині, а з 1950-х років – в США (Глендейл, Каліфорнія).

Фонд засновано на принципах енадвменту. Метою Фонду є підтримка музичних чи театральних колективів або окремих виконавців, а також проведення наукових, освітніх, соціокультурних чи мистецьких заходів та акцій в Києво-Могилянській академії , спрямованих на популяризацію музики та/або сценічного мистецтва, різних жанрів та стилів, музичних інструментів, або виконавської майстерності.

Проекти-переможці Першого Щорічного Конкурсу на здобуття гранту Пропам’ятного Фонду імені Олександра Дмитріва (2012 р.) :

  1. «Придбання інструментів для Ансамблю старовинної музики НаУКМА» (1900 грн.). Керівник проекту, художній керівник ансамблю старовинної музики - Трегуб Тетяна Адамівна
  2. Сукупність проектів від Народної академічної хорової капели «Почайна» НаУКМА (14100 грн.). Керівник проекту, художній керівник Народної хорової капели «Почайна» Жигун Олександр Іванович. Серед проектів: відновлення і популяризація творів композиторів, видатних діячів української музичної культури Михайла Вериківського і вихованця Києво-Могилянської академії (Духовної академії) Пилипа Козицького; Популяризація творчої спадщини Алемдара Караманова – українського композитора світового рівня; виконання в Україні грузинської вокально-симфонічної музики мовою оригіналу, видання дисків капели.

Проект-переможець Другого Щорічного Конкурсу на здобуття гранту Пропам’ятного Фонду імені Олександра Дмитріва (2013 р.) :

Створення Студії звукозапису української хорової музики імені Олександра Дмитріва на базі народної хорової капели НаУКМА „Почайна”. (загальна вартість 11654, 50 коп.)

Проект уможливив самостійно записувати музичні твори під час концертів, а також обробляти записані твори. Таким чином, вже влітку 2013 року було записано, підготовлено і видано компакт-диск ораторії "Ніколоз Бараташвілі" на музику О. Тактакішвілі, прем'єра якої відбулася 25 березня 2013 р. Наразі обробляються й інші вже записані твори колективу. Також стало можливим самостійно створювати візуальний відеоряд під час концертного виконання, що розширює і поглиблює сприйняття музичного твору глядачами. Нові записи народної хорової капели „Почайна” будуть зроблені після прем’єри ораторії „Гільгамеш” відомого чеського композитора Б. Мартіну, що відбудеться в Національній філармонії України 3 березня 2014 року.

НаУКМА щиро вітає переможців Конкурсу та щиро дякує п.Юлі Дмитрів та Києво-Могилянській Фундації в США за заснування та підтримку Фонду

Третій Щорічний Конкурс на здобуття гранту на здобуття гранту Пропам’ятного Фонду імені Олександра Дмитріва (2014 р.) , Заявки на участь приймаються до 17-ї год. 31 березня 2014 р. на адресу Комітету ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. )

© 2012-2017 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна