Києво-Могилянський Театральний центр «ПАСІКА»

Полігон молодої театральної формації.

Художній керівник – Андрій Приходько

Театральний центр працює над відродженням традицій барокової драми в сучасній Академії та перетворенням  театрального простору на майданчик, де могли б зустрітися традиція та експеримент, зокрема театральна традиція, що постала в тих самих могилянських стінах, в яких живе сьогодні відроджена Києво-Могилянська академія. Сучасний Театральний центр прагне стати відкритою територією для діячів театрального та інших видів мистецтва. Тому сьогодні діяльність КМТЦ „ПАСІКА” розвивається у кількох напрямках:
- традиція
- експеримент
- поєднання театру та інших видів мистецтва
- концерти
- вуличні вистави
- перформенси
- читання
- витівки
- майстер-класи

Києво-Могилянський Театральний центр «ПАСІКА» відновлює традиції могилянського барокового театру, тому в різні роки були поставлені вистави за п’єсами барокової драми:

"Життя - це сон" за П. Кальдероном, режисер А. Приходько,

„Аз” за драмою «Ужасная изміна сластолюбіваго житія…» анонімного автора XVII століття, режисер Андрій Приходько,

«Царство натури людської» анонімного автора XVII століття,  режисер Інна Єрмак,

«Слово о збуренії пекла» анонімного автора XVII століття,  режисер Юлія Гасиліна.

Щорічно в театральному центрі проводиться січнева Розколяда, яка об’єднує всі творчі колективи, що працюють в Культурно-мистецькому центрі Могилянки.

На сьогодні в Києво-Могилянському театральному центрі «ПАСІКА» працюють колективи: МІСТ (керівник Юлія Гасиліна), Український театр (керівник Катерина Чепура), BylitsArtCentre (керівник Ігор Білиць), проект режисера Інни Єрмак, І жіночий театр, «Театральна робітня» (керівник Дмитро Захоженко), проект режисера Миколи Бабина. Також тут відбуваються постановки театрів з інших міст України та з-за кордону.

Вже майже двадцять років невід’ємною частиною творчого життя студентів Могилянки є вистави  Студентської театральної студії НаУКМА (керівник – Тетяна Шуран) , яка об'єднує студентів-шанувальників театрального мистецтва у широкому розумінні: учасників студії цікавить історія театру, жанри, режисура, сценографія, традиційні й нові течії. Студенти приходять зі своїми ідеями, самі створюють сценічні образи, реалізують свої творчі здібності, виготовляючи власноруч костюми, декорації, реквізит. Студенти-актори опановують і мистецтво вуличного театру, відпрацьовують непросту техніку гри на ходулях, створюючи видовищні інсталяції під час загальноуніверситетських свят – Конвокації, Посвяти у спудеї, Дня Академії та інших. Студентів-акторів Могилянки часто запрошують до участі у вуличних дійствах під час святкових заходів, фестивалів, молодіжних громадських акцій у Києві та в інших містах України.

Фото- і відеоісторія театральних проектів Києво-Могилянського Театрального центру (вибране):

• „Життя – це сон” за п’єсою П. Кальдерона. Режисер Андрій Приходько. Постановка 2004 року
  • „Холідей”трагікомедія Л. Тумазова. Режисер Алла Заманська. Постановка 2005 року
  • „Коло життя” у постановці фольклорного гурту „Божичі”. Постановка 2006 року
  • Андрогін. Природа людини” – студентська вулична вистава. Режисер Януш Ґаврисяк (Польща). Постановка 2006 року
  • „Механічний апельсин” за п’єсою Е. Берджеса. Режисер Максим Голенко. Постановка 2007 року
  • Аз” за бароковою драмою XVII століття. Режисер Андрій Приходько. Постановка 2007 року
  • „Самогубець” за п’єсою А. Аверченка. Режисер Олександр Журавель. Постановка 2009 року
  • „Фрьокен” за п’єсою А. Стріндберга. Режисер Андрій Приходько. Постановка 2008 року
  • Проект „Сценографія” – щорічні виставки художників театру в Галереї мистецтв ім. О. Замостян
  • „Розколяда” – традиційне щорічне святкування завершення новорічно-різдвяних свят
  • Вуличні студентські вистави та інсталяції. Фото різних років