• «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • НАУКОВІ ЗДОБУТКИ Національного університету «Києво-Могилянська академія» у 2018 році
  • Наукові школи
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal

yaremenko

Керівник Максим Васильович Яременко,
кандидат історичних наук, доцент

5 корпус, 1 пов., кімн. 114,
тел. (044) 463 58 62

Науково-дослідний центр «Спадщина Києво-Могилянської академії» створено 1992 року.

Центр вивчає спадщину Києво-Могилянської академії: її заснування і становлення, правовий статус, зовнішню і внутрішню історію, міжнародні зв'язки, вплив на розвиток української та зарубіжної культури й освіти.

НДЦС акцентує увагу на питаннях, які досі недостатньо досліджені, зокрема на вивченні повсякденного життя професорів і студентів, а також аспектів освіти й освіченості у ранньомодерній Україні; укладає іменні переліки вихованців; проводить пошук і опрацювання матеріалів про життя й творчість вихованців Академії.

НДЦС співпрацює з дослідниками, що вивчають спадщину Київської Академії.

Основні напрями діяльності Центру:

- Пошук архівних матеріалів з історії Києво-Могилянської академії та укладання на їх основі збірників документів.
- Створення бази даних про вихованців Академії, підготовка до друку спудейських реєстрів.
- Наукові дослідження ранньомодерної української освіти й освіченості.
- Співпраця з науковими установами, окремими науковцями, які працюють над питаннями історії освіти та культури, пов'язаних із діяльністю Києво-Могилянської академії.
- Участь у виданні міжнародного міждисциплінарного рецензованого журналу «Київська Академія».
- Організація загальноукраїнських та міжнародних наукових заходів (круглі столи, конференції).