Поварня та Трапезна з церквою Святого Духа після реставрації. 2008 рік.

Поварня (Галшчин дім). Південна сторона. 2015 рік.

Інтер'єр другого поверху Трапезної. 2015 рік.

Фрагмент північного порталу Богоявленського собору. Віднайдений у 2010 р.

З колекції музею: глек, горщик, праска, водолій. Кін. XIX- поч. ХХ ст.

Цегла з колекції музею.

Сторінка з альбому випускників Київської духовної академії. 1903 рік.

v musei

Участь у книгознавчих читаннях НБУ ім. В. І. Вернадського

25 вересня 2019 року у Національній біблотеці України ім. В. І. Вернадського відбулися книгознавчі читання, присвячені 200-річчю бібліотеки Київської духовної академії (1819–2019).

Бібліотека Київської духовної академії увібрала в себе книжкову спадщину Києво-Могилянської академії, зберігалась в Староакадемічному корпусі. Після закриття академії зберігалась в тому ж приміщенні, але в складі Всенародної бібліотеки України (нині Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, НБУВ). Зараз історична бібліотека Київської духовної академії є одним з найбільших історико-культурних фондів НБУВ і зберігається в корпусі по вул. Володимирській, 62.

Під час читань бібліотекарі та дослідники Інституту книгознавcтва НБУВ виголосили доповіді на теми, пов'язані з Київською духовною академією та її бібліотекою. Музей НаУКМА представляла Таїсія Сидорчук, яка ознайомила учасників читань з останніми подіями в історії приміщення, у якому бібліотека знаходилась до кінця 1980-х років — Староакадімічного корпусу та знахідок, в тому числі книжкових, що були виявлені під час реставрації Староакадемічного корпусу.

Допомога фахівців НБУВ буде дуже важливою в опрацюванні книжкових артефактів. Сподіваємось на плідну співпрацю!

Книгознавчі читання НБУВ

Більше фото з заходу