Архів новин 2004 - 2012

Наука та освіта в Україні

Дата публікації: 26.03.2010, 14:25

Президент НаУКМА Сергій Квіт про шляхи реформування вищої освіти України

Президента НаУКМА Сергій Миронович Квіт в інтерв’ю focus.ua (від 24 березня) обґрунтував необхідність реформування вищої освіти в Україні та окреслив сьогоденні загрози для її розвитку.

Сергій Миронович переконаний, що з 1991 року Міністерство освіти та науки України фактично не проводило жодних реформ, адже їх втілення можливе «тільки тоді, коли на них буде націлений весь уряд». Наразі для української освіти найважливішими є кілька кроків:
- запровадження справжньої університетської автономії в усіх площинах, насамперед у фінансовій, академічній та кадровій;
- виконання болонських зобов’язань (серед них – запровадження трирівневої системи освіти «бакалавр-маґістр-доктор»);
- забезпечення мобільності студентів та викладачів;
- організація навчального процесу університетів довкола наукових досліджень.

Президент НаУКМА також пояснив, чому не підтримує нового міністра освіти та науки Дмитра Табачника. За словами Сергія Мироновича, призначення на таку високу посаду людини, чиї висловлювання являються проявами ксенофобії, є неприйнятним в будь-якому вигляді.