Архів новин 2004 - 2012

Публічна лекція професора НаУКМА Лариси Масенко

Дата публікації: 28.10.2011, 12:15

4 листопада 2011 року відбудеться публічна лекція професора НаУКМА Лариси Масенко «Конфлікт мов: чи довго існуватиме білінгвізм в Україні?», яка продовжує започаткований Книгарнею Є проекту «Новітні тенденції: суспільство, політика, культура»

Лариса Терентіївна Масенко — професор кафедри української мови Національного університету «Києво-Могилянська академія», доктор філологічних наук, український соціолінгвіст, який досліджує мовну ситуацію в Україні. Наукові зацікавлення: лінгвоукраїністика, соціолінгвістика, ономастика, історія української літературної мови. Авторка книжок «Мова і політика» (1999; 2004), «Мова і суспільство: Постколоніальний вимір» (2004), «(У)мовна (У)країна» (2007), «Нариси з соціолінгвістики» (2010), «Суржик: між мовою і «язиком»» (2011) та ін.

Білінгвізм (двомовність) — реальна соціально-мовна ситуація, сутність якої полягає у співіснуванні і взаємодії двох мов у межах одного мовного колективу.

«Новітні тенденції: суспільство, політика, культура» — це започаткований Книгарнею «Є» проект лекцій інтелектуалів, громадських та культурних діячів, науковців, метою якого є ознайомити широкий загал із сучасними західними методологіями досліджень у різних галузях гуманітаристики, суспільствознавства, політології.

Захід відбудеться 4.11.2011, за адресою: вул. Лисенка, 3, ст. м. «Золоті Ворота».

Початок — о 18:00.

Вхід вільний.