Архів новин 2004 - 2012

Дата публікації: 25.03.2005, 20:07

24 березня в Галереї мистецтв НаУКМА відбулося відкриття виставки, присвяченої двом віховим подіям: 60-й річниці створення Організації Об’єднаних Націй та 100-річчю з дня народження Даґа Хамаршольда, Генерального секретаря ООН

24 березня в Галереї мистецтв відбулося відкриття виставки, присвяченої двом віховим подіям: 60-й річниці створення Організації Обєднаних Націй та 100-річчю з дня народження Даґа Хамаршольда, Генерального секретаря ООН.  (image) Під час його роботи в ООН активізувалися дії щодо мирних домовленостей між Ізраїлем та арабськими державами; в 1956 році він став ініціатором створення спеціального підрозділу ООН  для допомоги країнам в надзвичайних ситуаціях; Даґ Хамаршольд займався вирішенням суперечок стосовно Суецького каналу, створив групу наглядачів ООН в Лівані та офіс спеціального представника Генерального секретаря в Йордані. Даґ Хамаршольд брав активну участь у вирішенні питань допомоги під час кризи в Конго в 1960-их роках, крім того відповідав за проведення першої та другої Женевських конференцій щодо мирного використання атомної енергії. Саме на його честь як одного з найвідоміших та найповажніших міжнародних лідерів XX сторіччя названа бібліотека в Штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку. (image)

Присутніми на відкритті були: Вячеслав Брюховецький, Президент НаУКМА; Маркіян Кулик, Голова Управління ООН та міжнародних організацій Міністерства закордонних справ України; Френсіс ОДоннелл, координатор системи ООН в Україні; Джон-Крістер Аусландер, Посол Королівства Швеції в Україні; Микола Кулінич, Ректор Дипломатичної академії; Віктор Матвієнко, заступник директора Інституту міжнародних відносин, завідувач кафедри міжнародних організацій і дипломатичної служби.

(image)

Виставку організовано Посольством Швеції в Україні, за підтримки та сприяння Міністерства закордонних справ  Швеції та Шведського Інституту, Представництвом ООН в Україні та Національним університетом “Києво-Могилянська академія”.

29 березня 2005 року в Національному університеті “Києво-Могилянська академія” також відбуватиметься круглий стіл на тему “Міжнародна безпека в XXI столітті: нові виклики для ООН”.