Архів новин 2004 - 2012

Наука твориться в університетах

Дата публікації: 28.01.2008, 11:18

Наука твориться в університетах. 28 січня - відкриття Днів Науки в Києво-Могилянській академії

У Національному університеті «Києво-Могилянська академія» проходять Дні науки, які підбивають підсумки річної науково-дослідної роботи всієї академічної спільноти одного з кращих університетів країни та дають потужний поштовх науковим дослідженням. Річний календар наукових заходів Могилянки нараховує 58 подій – симпозіумів, конференцій, презентацій, диспутів тощо. Маючи на меті увійти до числа 500 кращих університетів світу, Києво-Могилянська академія оголосила своїм найважливішим пріоритетом активізацію і поглиблення наукових досліджень, адже в усьому світі наука твориться в університетах і тісно пов’язана з навчальним процесом і вимогами ринку. На заключному засіданні будуть оголошені імена лауреатів Премії ім. Петра Могили, яка вручається авторам опублікованої наукової праці.

ПРОГРАМА ДНІВ НАУКИ

28 січня, 15.00, Конґрегаційна зала, відкриття Днів Науки
• «Конституційна реформа в Україні: стан і перспективи»
Завідувач кафедрою державно-правових наук, М.І. Козюбра, д.ю.н., проф.
• «Біоетнічний компонент етнічного складу та електоральні преференції регіонів України»
В.Є. Хмелько, д. філос.н., проф.
• «Економіка України: політичний погляд»
І.В. Бураковський,  д.е.н., проф.

29 січня
• Круглий стіл «Що є «історія України?»
Завідувачка кафедри історії , д.і.н., проф. Н.М. Яковенко, 5 корп., 104 ауд., 14.00
• Конференція «Проблеми мовної норми: лексика, термінологія, практика»
Завідувачка кафедри української мови, д.філол. н., проф. Л.Т. Масенко, З корп., 301 ауд. 15.00
• Науковий семінар «Василь Стус-перекладач»
М. Єгорченко, аспірант НаУКМА, 3 корп., 119 ауд., 14.00
• Круглий стіл  «Проблеми освіти в ранньомодерну добу»,
Завідувачка кафедри історії д.і.н., проф. Н.М. Яковенко, 5 корп., 104 ауд.,  11.00
• Круглий стіл  «Актуальні проблеми і перспективи розвитку підприємництва в Україні»
Завідувачка кафедри управління та підприємництва, к.е.н., доцент Л.В.Пан, 4 корп., 108 ауд., 11.00

30 січня
• Презентація результатів дослідницької роботи КМІС за 15 років
В. Хмелько, д.філос.н., проф., В. Паніотто, д.філос.н., проф., Конґрегаційна зала, 16.00
• Науковий семінар «Археологія: проблеми та перспективи»
Керівник Центру «Археологічна експедиція НаУКМА» д.і.н., проф. Л.Л. Залізняк, 8 корп., 7 ауд., 12.00

31 січня
• Круглий стіл «Голодомор 1932-1933 років Україні як злочин геноциду». Почесний гість — міністр закордонних справ України Володимир Огризко.
Завідувачка кафедри загальноправових наук М.М. Антонович, к.ф.н., магістр права, доцент, Конґрегаційна зала, 16.00
• Круглий стіл «Автономія університету: проблеми і перспективи»
К.Б. Сігов, к.філос.н., доцент, 1 корп., 301 ауд., 14.00

1 лютого, 15.00, Конґрегаційна зала, закриття Днів науки
• «Польща в ЄС»
Доповідач –  заступник  міністра закордонних справ Польщі Ричард Шнепша
• Доповіді лауреатів Премії ім. Петра Могили.

Додаткова інформація: