• «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • Наукові школи

 

 

 

Докторська школа імені родини Юхименків НаУКМА

Останні новини

Захист дисертації Вікторії Васильченко (разова спеціалізована вчена рада 091-28-12-2023-31)
Детальніше...
Захист дисертації Анни Пономаренко (разова спеціалізована вчена рада 091-21-12-2023-22)
Детальніше...
Захист дисертації Маргарити Пахаренко (разова спеціалізована вчена рада 091-21-12-2023-21)
Детальніше...

doc hub

Силабуси курсів

Всі силабуси курсів розміщені на платформі е-навчання DistEdu

 

Цикл загальної підготовки

Дисципліни науково-теоретичної підготовки

Логіка, методологія та етика наукового дослідження

4 кредити ECTS

Викладач: Т.В.Лютий, доктор філософських наук, доцент

 

Анотація курсу: Вивчення цієї дисципліни передбачає розгляд засадничих світоглядних проблем сучасної науки, ознайомлення з ключовими методологічними проблемами науки, виокремлення глобальних тенденцій у трансформації наукової картини світу та визначення провідних функцій науки в житті суспільства. Аспіранти зможуть виокремити ціннісні й етичні засади наукової діяльності та принципи формування професійної етики вченого.Шляхом порівняльного аналізу критеріїв науковості аспіранти зможуть досягти розуміння ролі науки в розвиткові цивілізації, набудуть здатності кваліфікувати напрями власних дослідницьких проєктів у контексті розвитку науки та цивілізації. Під історичним кутом зору аналізуватимуться системи цінностей, на які орієнтуються вчені, визначатиметься роль ідеології та міфів в історії науки. Окрема увага приділятиметься навичкам ведення міждисциплінарного діалогу на засадах науковості та толерантності, умінню формулювати переконливі аргументи на підтвердження наукових гіпотез.

Силабус курсу

 

Дисципліни науково-практичної підготовки

Цифрова наука та інформаційна грамотність

3 кредити ECTS

Викладачі: Ярошенко Т.О., канд.істор.наук, доцент; Чуканова С.О., канд.пед.наук

 

Анотація курсу: Курс призначений для ознайомлення аспірантів НаУКМА з основними складовими наукової комунікації, новітніми трендами та технологіями в цій галузі, способами ефективної роботи з інформацією, управління даними дослідження, отримання відповідних цифрових дослідницьких навичок. За результатами навчання аспіранти матимуть змогу розуміти, як відбувається сучасна наукова комунікація; яким чином відкритий доступ, відкрита наука, відкриті ліцензії, управління даними досліджень впливають на цикл наукового дослідження, зокрема, у поширенні та збереженні результатів дослідження; вмітимуть застосовувати сучасні практики та пошукові техніки для роботи з науковими джерелами, використовувати універсальні та спеціалізовані інформаційні ресурси, сучасні веб-застосунки для різних етапів дослідження.  

Силабус курсу

 

Викладання в системі вищої освіти

2 кредити ECTS

Викладачі: І.М.Бушай, доктор психологічних наук, професор

Криворучка Людмила Дмитрівна, кандидат філософських наук

  

Анотація курсу:  Основне завдання курсу – сформувати розуміння системи вищої освіти і принципів законодавчого регулювання сучасної освітньої практики, тенденцій розвитку Європейського простору вищої освіти, вимог Болонського процесу. Аспіранти ознайомляться з освітніми стандартами (за фахом) і нормативним змістом підготовки здобувачів вищої освіти різних рівнів, рекомендаціями щодо моделювання процесу викладання і навчання у відповідності до очікуваних навчальних результатів.
 

Практика викладання фахових дисциплін

3 кредити ECTS

Силабус курсу

 

Дисципліни мовної підготовки

Культура наукової мови

2 кредити ECTS

Викладач: Ясакова Н.Ю., доктор філологічних наук, доцент

 

Анотація: Курс подає відомості про особливості мовної організації наукових текстів різних жанрів і формує потрібну сучасному науковцеві комунікативну компетенцію. Уміння висловлюватись точно, лаконічно, відповідно до мовних норм і норм академічної доброчесності формується у процесі мовного аналізу наукових текстів різної тематики та жанрової належності, завдяки редагуванню текстів з власної або спорідненої галузей у групах, а також під час написання та редагування власної наукової статті. Презентація результатів наукового дослідження на підсумковій науковій конференції формує навички спілкування з аудиторією, відповіді на питання та критичні зауваження

Силабус курсу

 

Advanced English for Academic Communication -1

8 кредитів ECTS

Викладач: Василенко І.В,, кандидат філологічних наук, доцент

 

Курс покликаний сформувати навички, які дозволять аспірантам вільно комунікувати з міжнародною науковою спільнотою, представляючи свої дослідження в письмовому та усному вигляді.Одним із завдань курсу є поглиблення навичок критичного аналізу англомовної наукової літератури і оволодіння необхідною граматикою та спеціалізованою лексикою для ефективної і структурованої підготовки огляду літератури (literature review).Аспіранти зможуть практично оволодіти мовними навичками для підготовки ефективної письмової заявки для участі у міжнародних наукових конференціях (conference proposal, conference abstract) і постерної презентації, покращити свої навички мовлення і письма для підготовки різних видів наукових презентацій (в тому числі короткої презентації – flash presentation), коментуванню даних, відповіді на питання, участі у груповому обговоренні (panel discussion), окрема увага приділятиметься також поведінковим стратегіям під час усних виступів (oral presentation skills).Індивідуальні завдання, підготовані аспірантами, будуть представлені під час підсумкової звітної конференції A LINEA.

 

Advanced English for Academic Communication -2

4 кредити ECTS

Викладач: Мазін Д.М., кандидат філологічних наук, доцент.

 

Курс має на меті набуття навичок для підготовки статті для публікації у міжнародному журналі, оволодіти алгоритмом розробки основних елементів наукової статті із використанням необхідного лексичного і граматичного матеріалу за тематикою дослідження.За результатами курсу студенти зможуть коректно і переконливо представляти результати своїх наукових досліджень англійською мовою.

Силабус курсу

 

Цикл професійної підготовки

Розробка дисертаційного проекту

3 кредити ECTS

Викладач: 

Шевцова Л.В. доктор біологічних наук професор, професор кафедри екології

 

У курсі надається методична та практична підтримка до здійснення дисертаційного дослідження та викладу його результатів, визначення мети і завдань дослідження, його теоретико-методологічних засад і джерельної бази, основних етапів роботи над темою. Аспіранти розглянуть та проаналізують зміст і технології наукової роботи, удосконалять навички виконання наукового огляду літератури, визначення і формулювання наукової проблеми дисертації.

Курс передбачає проведення занять в інтерактивному форматі.

Очікуваний результат курсу – підготовка аспірантами індивідуальних дисертаційних проектів за затвердженими темами

Силабус курсу

 

Аспірантський дослідницький семінар

4 кредити ECTS

Викладач: Деревська К.І., доктор геологічних наук, професор

 

Предмет дозволяє освоїти теоретичні, методологічні і практичні основи науково-дослідницької діяльності. Курс пов'язаний з основними екологічними та біологічними дисциплінами, сукупність яких визначила фахову підготовку майбутнього науковця. У результаті вивчення навчальної дисципліни аспірант засвоїть сутність, структуру та організацію наукового дослідження та особливості основних методів та засобів емпіричного і теоретичного дослідження та специфіку методів наукових досліджень; навчиться планувати і організовувати наукове дослідження, зважаючи на його специфіку, та використовувати відповідні до його специфіки засоби, методики та процедури.

Силабус курсу

 

 

 

ФІЗІОЛОГІЯ КРОВОТВОРЕННЯ

Викладач: Білько Н.М., доктор медичних наук, професор

 

Мета дисципліни – представити дані про особливості фізіології гемопоетичних стовбурових клітин та їх найближчих нащадків у нормі та при патологічних відхиленнях, зокрема, про етіологію, патогенез, діагностику захворювань системи крові

 

БІОХІМІЧНІ ОСНОВИ РОЗВИТКУ ПАТОЛОГІЧНИХ СТАНІВ

3 кредити ECTS 

Викладач: Кучменко О. Б., доктор біологічних наук, професор

 

Дисципліна включає відомості про основні поняття та теоретичні засади молекулярних механізмів виникнення та розвитку патологічних станів організму. Викладається аналітичний розгляд існуючих біохімічних методів діагностики молекулярних порушень обміну речовин, розробок нових підходів до діагностики цих порушень, адекватної оцінки ефективності практичного застосування цих методів в певній ситуації. На підставі базових знань з напрямку дисципліни пропонується аналіз різноманітних шляхів і засобів профілактики та корекції патологічних процесів в організмі для розробки оптимальних профілактичних та лікувальних заходів, спрямованих на попередження та лікування різних патологічних станів з метою підвищення їх ефективності та зниження прояву негативних побічних явищ.

 

 

РЕКОГНІТИВНІ АЛГОРИТМИ ДОСЛІДЖЕННЯ МІЖМОЛЕКУЛЯРНИХ ВЗАЄМОДІЙ БІОЛОГІЧНО АКТИВНИХ СТУКТУР: ВИЗНАЧЕННЯ, ЗАСТОСУВАННЯ ТА МОДЕЛЮВАННЯ

3 кредити ECTS 

Викладач: Верьовка С. В., доктор біологічних наук, професор

 

Курс «Рекогнітивні алгоритми дослідження міжмолекулярних взаємодій біологічно активних стуктур: визначення, застосування та моделювання» охоплює основні питання сучасної біохімії, передбачені програмами підготовки студентів біологічних спеціальностей вищих навчальних закладів. У курсі розглядаються роль специфічних взаємодій біологічних молекул в забезпеченні перебігу фізіологічних та патофізіологічних процесів, причини та наслідки порушення цих взаємодій, рівно як і наслідки функціонально ноебгрунтованого комплексоутворення. Наводяться приклади застосування міжмолекулярної комплементарності в дослідницьких та препаративних цілях. На прикладі білкових молекул наведено новітні уявлення щодо механізмів утворення білкової структури, шляхів та інтенсивності білкового обміну, питань міжмолекулярної компелентарності білків, їх денатураційних перетворень. Окремої уваги приділено розгляду питань патологічних наслідків порушення координації дії структурооутворюючих, підтримуючих та елімінаційних систем білкового обміну. Вперше розглянуто структурні основи узгодження дії структуроутворюючих та кліренсових систем організму, наслідки порушення цієї узгодженості. Вперше розглянуто групу параметаболічних процесів, що формують комплекс взаємодій, котрий істотно порушує перебіг фізіологічних процесів. Висвітлено окремі положення біотехнології, зокрема - проблеми, пов’язані з формуванням генно-інженерних сполук


Управлінські аспекти збереження та збалансованого використання біорізноманіття

4 кредити ECTS

Викладач: Шевцова Л.В. доктор біологічних наук професор, професор кафедри екології

 

Курс направлений на збереження біорізноманіття наземних та морських екосистем та управління біологічними ресурсами з метою збалансованого їх використання в умовах змін клімату та антропогенних навантаженнях на біосферу. Цей напрямок є складовою стратегії екологічної політики сталого розвитку. Ця дисципліна систематизує та узагальнює попередні знання аспірантів з дисциплін: загальна та популяційна екологія, біорізноманіття, заповідна справа, та поглиблює теоретичні знання щодо значимості біорізноманіття у біосферних процесах та дає практичні навички щодо інноваційної методології та методів управління та збалансованого використання біорізноманіття.

Планується проведення дискусійних обговорень актуальних регіональних та світових проблем біорізноманіття та досвіду щодо його управлінням та збалансованим використанням. Вимагається вміння самостійно розробляти стратегічні та тактичні методи щодо збалансованого використання біологічних ресурсів, враховуючи аспекти виваженого та обережного відношення до біорізноманіття.

 

З переліком та змістом всіх дисциплін можна ознайомитися в плані програми.

 

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна