Докторська школа імені родини Юхименків НаУКМА
Відділ аспірантури та докторантури / Докторська школа імені родини Юхименків
Про нас
Засадничим принципом наукової освіти в НаУКМА є стимулювання самостійної та продуктивної дослідницької діяльності, підтримка фахової активності й прагнення до нових знань, відкритості до комунікації і взаємодії в рамках міжнародної академічної спільноти.
Відділ аспірантури та докторантури університету створений у 1998 р., тоді ж відбувся перший набір 40 осіб за 28 спеціальностями. Відтоді аспірантуру університету закінчили понад тисячу осіб, багато хто продовжує наукову та викладацьку роботу в НаУКМА. Станом на 01 травня 2020 року аспірантура університету функціонує за 16 спеціальністями, докторантура – за 2 із загальною чисельністю аспірантів –161, докторантів – 2.
Основним завданням відділу є організація підготовки спеціалістів вищої кваліфікації (докторів філософії (PhD) і докторів наук), виконання наказів і розпоряджень міністерства, президента та Вченої ради НаУКМА стосовно підготовки науково-педагогічних та наукових кадрів, дотримання принципу добору здобувачів вчених ступенів за їхніми кваліфікаційними і науковими якостями.
З 2008 р. відділ носить назву Докторська школа НаУКМА, і поряд з підготовкою аспірантів та докторантів започатковано експериментальне (перше в Україні) впровадження структурованих освітніх PHD програм (зокрема, в рамках проекту TEMPUS IV ASP2PhD «Розробка дієвої моделі Докторської школи для впровадження структурованих PHD програм в Україні та Грузії»).
З 2018 колегіальне стратегічне управління науковою освітою в НаУКМА здійснює Рада Докторської школи
Аспіранти та докторанти НаУКМА беруть участь в роботі Ради Молодих вчених НаУКМА, яке є частиною системи громадського самоврядування університету і ставить за мету сприяння розвитку наукової діяльності в НаУКМА.
Від 2013 року Докторська школа НаУКМА носить ім'я родини Юхименків (Канада), які фінансово підтримують її діяльність, зокрема, через щорічний конкурс дослідницьких стипендій для аспірантів.
З 2018 року аспірантів НаУКМА також підтримує Фундація Лозинських(США). Уклінна подяка благодійникам НаУКМА за надану підтримку, яка сприятиме формуванню нової генерації дослідників України!
З кінця 2019 р. Докторська школа НАУКМА розташована у 7 корпусі університетського містечка.
Керівник відділу: Криворучка Л.Д., канд.філос.наук. Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Публікації, відео
Публікації:
Докторські програми в Європі та Україні : матеріали міжнародної конференції "Впровадження принципів третього циклу вищої освіти Європейського простору в Україні" / [наук. ред. і упоряд. В. Моренець]. - К. : [Пульсари], 2007. - 97 с
Винницький М. І. Впровадження третього циклу вищої освіти - ключ до успіху Болонського процесу / Михайло Винницький // Вища школа. - 2008. - № 12. - С. 20-27.
Винницький М. І. З дипломом Кембриджа чи Сорбонни в Україні ви ніхто! Чому? / Михайло Винницький // День. – 2008. - 13 трав. (№ 81).
Винницький М. І. Законопроект ВАК "Про атестацію..." - біг на місці / Михайло Винницький, Володимир Моренець // Дзеркало тижня. - 2008. - 27 вересня (№ 36). - С. 1, 14
Архипова Л. Процедури і стандарти наукової освіти в НаУКМА
Відео:
Докторська школа (з циклу Знайомтесь: Могилянка)
Докторська школа НаУКМА (Стратегічний проект розвитку Академії)
Аспірантура в Докторській школі НаУКМА
Вручення PhD дипломів НаУКМА-2013 (Анастасія Гринько, Олег Іванов та Дар'я Тарадай)
Про урочисту церемонію вручення дипломів PhD НаУКМА (2014)
Рада Докторської школи
Рада Докторської школи є колегіальним органом управління, що уповноважений Вченою Радою НаУКМА для визначення стратегічних завдань розвитку наукової освіти в НаУКМА і здійснення контролю за діяльністю й розвитком Докторської школи ім. родини Юхименків НаУКМА. Створена на підставі ухвали Вченої ради НаУКМА від 29.03.2018 р. та з урахуванням досвіду роботи виконкому Докторської школи (2008-2016рр).
Основним завданням Ради є стратегічне управління та координація діяльності всіх програм з підготовки здобувачів вищої освіти на третьому (освітньо-науковому) та науковому рівнях вищої освіти з метою здобуття ступеня вищої освіти доктора філософії (PhD) та доктора наук (відповідно).
Увала засідання Вченої ради від 29.03.2018
Контакти Ради - Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.