• Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • Наукові школи

 

 

 

Докторська школа імені родини Юхименків НаУКМА

Останні новини

Захист дисертації Маргарити Пахаренко (разова спеціалізована вчена рада 091-21-12-2023-21)
Детальніше...
Захист дисертації Володимира Степанова (разова спеціалізована вчена рада 054-29-12-2023-33)
Детальніше...
Захист дисертації Андрія Волошина (разова спеціалізована вчена рада 051-28-12-2023-28)
Детальніше...

doc hub

Силабуси курсів

 

Всі силабуси курсів розміщені на платформі е-навчання НаУКМА  DistEdu
Повний перелік курсів доступний з описі ОНП.

 

Цикл загальної підготовки

 

Дисципліни науково-теоретичної підготовки

Логіка, методологія та етика наукового дослідження

Викладач: Т.В.Лютий, доктор філософських наук, доцент

Анотація курсу: Вивчення цієї дисципліни передбачає розгляд засадничих світоглядних проблем сучасної науки, ознайомлення з ключовими методологічними проблемами науки, виокремлення глобальних тенденцій у трансформації наукової картини світу та визначення провідних функцій науки в житті суспільства. Аспіранти зможуть виокремити ціннісні й етичні засади наукової діяльності та принципи формування професійної етики вченого.Шляхом порівняльного аналізу критеріїв науковості аспіранти зможуть досягти розуміння ролі науки в розвиткові цивілізації, набудуть здатності кваліфікувати напрями власних дослідницьких проєктів у контексті розвитку науки та цивілізації. Під історичним кутом зору аналізуватимуться системи цінностей, на які орієнтуються вчені, визначатиметься роль ідеології та міфів в історії науки. Окрема увага приділятиметься навичкам ведення міждисциплінарного діалогу на засадах науковості та толерантності, умінню формулювати переконливі аргументи на підтвердження наукових гіпотез.

Силабус курсу

 

Дисципліни науково-практичної підготовки

Цифрова наука та інформаційна грамотність

Викладачі: Ярошенко Т.О., канд.істор.наук, доцент; Чуканова С.О., канд.пед.наук

Анотація курсу: Курс призначений для ознайомлення аспірантів НаУКМА з основними складовими наукової комунікації, новітніми трендами та технологіями в цій галузі, способами ефективної роботи з інформацією, управління даними дослідження, отримання відповідних цифрових дослідницьких навичок. За результатами навчання аспіранти матимуть змогу розуміти, як відбувається сучасна наукова комунікація; яким чином відкритий доступ, відкрита наука, відкриті ліцензії, управління даними досліджень впливають на цикл наукового дослідження, зокрема, у поширенні та збереженні результатів дослідження; вмітимуть застосовувати сучасні практики та пошукові техніки для роботи з науковими джерелами, використовувати універсальні та спеціалізовані інформаційні ресурси, сучасні веб-застосунки для різних етапів дослідження.  

Силабус курсу

 

Викладання в системі вищої освіти

Викладачі: І.М.Бушай, доктор психологічних наук, професор

Криворучка Людмила Дмитрівна, кандидат філософських наук
 
Анотація курсу:  Основне завдання курсу – сформувати розуміння системи вищої освіти і принципів законодавчого регулювання сучасної освітньої практики, тенденцій розвитку Європейського простору вищої освіти, вимог Болонського процесу. Аспіранти ознайомляться з освітніми стандартами (за фахом) і нормативним змістом підготовки здобувачів вищої освіти різних рівнів, рекомендаціями щодо моделювання процесу викладання і навчання у відповідності до очікуваних навчальних результатів.

Силабус курсу

 

ПРАКТИКА ВИКЛАДАННЯ ФАХОВИХ ДИСЦИПЛІН

ВИКЛАДАЧ: к.е.н., професор Галицька Е.В.

Анотація курсу: Метою курсу є розкриття педагогічних здібностей аспірантів спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування» на основі отриманої фахової підготовки та формування у аспірантів практичних навичок щодо раціональних способів та прийомів навчального процесу з фінансових дисциплін.

Силабус курсу

 

Дисципліни мовної підготовки

Культура наукової мови

2 кредити ECTS

Викладач: Ясакова Н.Ю., доктор філологічних наук, доцент

Анотація: Курс подає відомості про особливості мовної організації наукових текстів різних жанрів і формує потрібну сучасному науковцеві комунікативну компетенцію. Уміння висловлюватись точно, лаконічно, відповідно до мовних норм і норм академічної доброчесності формується у процесі мовного аналізу наукових текстів різної тематики та жанрової належності, завдяки редагуванню текстів з власної або спорідненої галузей у групах, а також під час написання та редагування власної наукової статті. Презентація результатів наукового дослідження на підсумковій науковій конференції формує навички спілкування з аудиторією, відповіді на питання та критичні зауваження

 

Advanced English for Academic Communication-1

8 кредитів ECTS

Викладач: Василенко І.В,, кандидат філологічних наук, доцент

Анотація: Курс покликаний сформувати навички, які дозволять аспірантам вільно комунікувати з міжнародною науковою спільнотою, представляючи свої дослідження в письмовому та усному вигляді. Одним із завдань курсу є поглиблення навичок критичного аналізу англомовної наукової літератури і оволодіння необхідною граматикою та спеціалізованою лексикою для ефективної і структурованої підготовки огляду літератури (literature review). Аспіранти зможуть практично оволодіти мовними навичками для підготовки ефективної письмової заявки для участі у міжнародних наукових конференціях (conference proposal, conference abstract) і постерної презентації, покращити свої навички мовлення і письма для підготовки різних видів наукових презентацій (в тому числі короткої презентації – flash presentation), коментуванню даних, відповіді на питання, участі у груповому обговоренні (panel discussion), окрема увага приділятиметься також поведінковим стратегіям під час усних виступів (oral presentation skills). Індивідуальні завдання, підготовані аспірантами, будуть представлені під час підсумкової звітної конференції A LINEA.

 
Advanced English for Academic Communication -2

4 кредити ECTS

Викладач: Мазін Д.М., кандидат філологічних наук, доцент. 

Анотація: Курс має на меті набуття навичок для підготовки статті для публікації у міжнародному журналі, оволодіти алгоритмом розробки основних елементів наукової статті із використанням необхідного лексичного і граматичного матеріалу за тематикою дослідження.За результатами курсу студенти зможуть коректно і переконливо представляти результати своїх наукових досліджень англійською мовою.

Вибіркові навчальні дисципліни блоку: Корективний курс англійської мови, Редагування наукових текстів англійською мовою, Англійська для підготовки проектних пропозицій, Підготовка до міжнародних тестів з англійської мови

 

Цикл професійної підготовки

РОЗРОБКА ДИСЕРТАЦІЙНОГО ПРОЕКТУ

Викладачі: Чала Н.Д., доктор наук з державного управління, доцент,

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Шевченко М.В., доктор медичних наук,

e-mail:   Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Анотація: Курс спрямований на формування у PhD-студентів навичок розробки власного дослідження (від ідеї до реалізації). Окрема увага звертається на нормативні та кваліфікаційні вимоги до виконання і оформлення наукового дослідження, типовою структурою дисертаційної роботи та процедурою захисту.У курсі надається методична і практична підготовка до здійснення дисертаційного дослідження та викладу його результатів, визначення мети і завдань дослідження, його теоретико-методологічних засад і джерельної бази, основних етапів роботи над темою. PhD-студенти розглядатимуть суть і технології наукової роботи, навчатимуться виконувати науковий огляд літератури і здійснювати постановку проблему дисертації.

 

АСПІРАНТСЬКИЙ ДОСЛІДНИЦЬКИЙ СЕМІНАР

Викладачі:

Івахненков Сергій Володимирович, д.е.н., професор
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
Лук’яненко Ірина Григорівна, д.е.н., професор
e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 
Анотація: Аспірантський дослідницький семінар спрямований на розвиток навичок проведення самостійних наукових досліджень, вміння чітко визначати актуальність, мету та завдання дослідження, розвиток презентаційних навичок. Даний курс передбачає створення для аспірантів сприятливого фахового середовища для формування структури власного дослідження, визначення найбільш прийнятних методів його проведення та опрацювання ключової літератури за напрямом. Курс спрямовано на обговорення останніх досягнень українських та західних вчених за обраними слухачами темами наукових досліджень. Курс побудовано в формі наукових дискусій, де модератором виступає керівник семінару. Обговорюються також актуальні проблеми української та світової економіки, фінансів, банківської справи та страхування, застосування сучасних економіко-математичних методів та моделей в наукових дослідженнях за участю залучених відомих західних та українських вчених, визнаних фахівців-практиків та державних діячів. Протягом курсу слухачі маютьзмогу отримати консультації від спеціалістів щодо методологічних та концептуальних засад дослідження, налагодити комунікацію з колегами, осягнути засади проведення наукового дослідження в галузі фінансів. Курс передбачає також розвиток у аспірантів навичок стислого аргументованого викладу наукових ідей та досягнутих результатів, вміння робити висновки та презентувати публічно наукові здобутки.

Силабус курсу

 

Фінансова економетрика (в наукових дослідженнях)
Викладач: Ірина Лук’яненко, професор, доктор економічних наук, завідувач кафедри фінансів НаУКМА,

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

Анотація: Курс закладає теоретичні та практичні основи економетричного аналізу часових рядів, як базового математичного інструментарію, необхідного для проведення емпіричних досліджень в галузі фінансів та економіки.Курс сконцентрований на поглибленому вивчені найбільш поширених сучасних економетричних методів в фінансових прикладних дослідженнях, а саме: інтегрованих методах авторегресії та ковзного середнього (ARIMA); авторегресійних моделях з наявністю гетерокседастичності(ARCH, GARCH); асиметричних авторегресійних моделях (TGARCH); векторних авторегресійних моделях (VAR) та векторних авторегресійних моделях з механізмом корегування помилки (моделях корегування помилки) (VESM/ ECM). Кожний з методів, що вивчається в курсі,ілюструється реальними прикладами з детальними поясненнями та коментарями, що дозволяє сформувати розуміння аспірантами особливостей їх практичного застосування для широкого спектру проблемв галузі фінансів, банківської справи та страхуванні, а також при побудові прогнозів реальних фінансово-економічних процесів. Особлива увага приділяється розвитку навичок роботи в команді для проведення наукових міні досліджень, а також формуванню здатності проводити власні наукові дослідження з застосуванням сучасного економетричного інструментарію.

Силабус курсу 

 

Макроекономічне прогнозування (в наукових дослідженнях)

Викладач: Світлана Степанівна Шумська, доцент, кандидат економічних наук,

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація: Вивчення курсу дає змогу аспірантам сформувати глибоке розуміння теоретичних засад економіки та фінансової системи, розвинути здатність до розробки прогнозів, планів та програм із використанням новітніх методів дослідницької діяльності та існуючого економіко-математичного апарату. Отримані знання та навички стануть основою для обґрунтування заходів фінансової, соціально-економічної політики від короткострокової до довгострокової перспективи та оцінки ефектів їх реалізації.

Силабус курсу

 
Фінанси в наукових дослідженнях

Викладач: Олена Костянтинівна Прімєрова, доцент, кандидат економічних наук

e-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Анотація:  Метакурсу–сформувати глибоке розуміння теоретичних засад фінансової системи та розвинути здатність проведення ґрунтовного дослідження проблем її функціонування і розробки напрямів фінансової політики для забезпечення соціально-економічного зростання країни.Особливу увагу приділено розвитку навичок проведення власного високоякісного наукового дослідження, результати якого мають наукову новизну та практичну значимість, а також спроможність провадити науково-педагогічну діяльність за спеціальністю.

Силабус курсу

 

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна