• «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • Наукові школи
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal

Конференції

Дослідження

Конференції

Партнери

Від 2008 р. НДЦС разом із кафедрою історії готує щорічні загальноукраїнські круглі столи «Проблеми освіти й освіченості в ранньомодерній Україні».

2012

18–21 жовтня 2012 р. Центр спільно з кафедрою історії НаУКМА і Товариством дослідників Центрально-Східної Європи провів Міжнародну наукову конференцію на пошану професора Наталі Яковенко «Ранньомодерна Україна: культура вибору versus вибір культури» (м. Київ, НаУКМА).

Доповіді на конференціях:

Національних/регіональних

• Яременко М. В. Доповідь «Освіченість та профілактика здоров'я у XVIII ст.: приклад Якова Марковича» // Загальноукраїнський науковий семінар «Проблеми освіти й освіченості в ранньомодерній Україні», Дні науки НаУКМА (м. Київ, 1 лютого 2011 р.).
  • Яременко М. В. Доповідь «Демографія проти конфесіоналізації (діти «закордонного» духовенства у КМА у XVIII ст.)» // Щотижневий семінар Товариства дослідників Центрально-Східної Європи (м. Київ, НаУКМА, 7 лютого 2012 р.).

Міжнародних

• Яременко М. В. Дискутант на круглому столі «Релігійність приватна та колективна в історичних джерелах» // Десята Міжнародна наукова конференція «Церква – наука – суспільство: питання взаємодії» (присвячена пам'яті київського митрополита Євгенія (Болховітінова): м. Київ, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Центр археології Києва Інституту археології НАН України, Центр пам'яткознавства НАН України і УТОПІК, Київська духовна академія і семінарія, 1 червня 2012 р.).
  • Яременко М. В. Доповідь «Стара зброя у нових битвах: звернення до образу Андрія Первозванного наприкінці XVII – у XVIII ст.» // Міжнародна наукова конференція на пошану професора Наталі Яковенко «Ранньомодерна Україна: культура вибору versus вибір культури» (м. Київ, НаУКМА, 20 жовтня 2012 р.).

Доповіді на конференціях:

Національних/регіональних

• Яременко М. В. Маловідомий «Епітафіон» Варлаамові (Ясинському) Іларіона Мигури 1707 р. // Щотижневий семінар Товариства дослідників Центрально-Східної Європи (м. Київ, НаУКМА, 5 лютого 2013 р.).
  • Яременко М. В. Освіта парафіяльного духовенства Київської митрополії 1770-х рр. // Щотижневий семінар Товариства дослідників Центрально-Східної Європи (м. Київ, НаУКМА, 2 квітня 2013 р.).
  • Яременко М. В. Кілька зауваг про побутування поняття «отчизна» у XVIII ст. // Всеукраїнська наукова конференція «Кордони культур і культура кордонів: козацька Україна XVIII ст. та її сусіди» (м. Дніпропетровськ, Інститут суспільних досліджень, 5–6 липня 2013 р.).

Міжнародних

• Яременко М. В. Освіта чи родинні зв'язки: формування родинних «кланів» київського духовенства на прикладі родичів протоієрея Дмитра Жданова // Одинадцята Міжнародна наукова конференція «Церква–наука–суспільство: питання взаємодії» (м. Київ, НКПІКЗ, Центр археології Києва ІА НАНУ, Центр пам'яткознавства НАНУ і УТОПІК, КДАіС, 29–31 травня 2013 р.).
  • Яременко М. В. Старі факти у нових обставинах: роль Києво-Могилянської академії в єднанні українських земель у XVIII ст. // Міжнародна конференція «Ранньомодерна людина: простір – влада – право XVI–XVIII ст.» (м. Київ, Інститут суспільства Київського університету імені Бориса Грінченка, Інститут історії Яґеллонського університету, 12–13 вересня 2013 р.).