ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ «ХТО І ЧОМУ ДИСКРЕДИТУЄ РЕСТАВРАЦІЮ БРАТСЬКИХ КЕЛІЙ НаУКМА?»

АНОНС

ДАТА: 12 березня 2024 року

ЧАС: 11:00

ЛОКАЦІЯ: Медіацентр НаУКМА, 4 корпус (підвал), вхід з вул. Волоської, 8/5

УЧАСНИКИ:

Сергій Квіт, президент НаУКМА

Ігор Липовий, адвокат

Детально про ситуацію

Келії Братського монастиря розташовані на історичній території Києво-Могилянської академії і є частиною архітектурного ансамблю Братського монастиря, заснованого у XVII ст.

Будівля Братських келій уже за часів незалежної України пережила загрозу саморуйнування, так у 2011 році на ній провалився дах. Раніше, у радянський період, вона використовувалась як морг.

Від часу свого відродження у 1991 році Могилянка використовувала всі можливості, щоб зберегти історичні пам’ятки, розташовані на її території, реставрувати їх та пристосувати до освітніх потреб сучасного університету. У 2012 році Києво-Могилянська академія провела нагальні протиаварійні роботи на будівлі Братських келій. Згодом здійснила відповідні пошукові та історичні дослідження, які зрештою дозволили створити проєкт реставрації Келій зі збереженням їх первісного вигляду й усіх автентичних елементів, які дійшли до нас.

Наступний етап реставрації будівлі, розпочатий НаУКМА у 2023 році, став причиною безпідставних звинувачень університету, незаконних перевірок, які складно трактувати інакше, як політичний тиск.

Пресцентр Національного університету «Києво-Могилянська академія»

вул. Сковороди, 2,

Київ, 04655,