Центр польських та європейських студій ім. Єжи Гедройця

6 корпус, підвал
тел. (044) 425 13 51

Веб-сайт Центру: https://www.facebook.com/CPES.kma/?fref=ts

1996 року в НаУКМА було засновано Українсько-польський центр науки та культури, який у червні 2007 р. було реорганізовано у Центр польських та європейських студій. Діяльність оновленого Центру було розпочато церемонією відкриття та презентацією могилянській громаді основних напрямків його діяльності 25 вересня 2007 р.

24 березня 2008 року Центр польських та європейських студій НаУКМА представив університетській і світовій громаді нове приміщення Центру, відремонтоване завдяки підтримці та коштом Посольства Республіки Польща в Україні. У церемонії взяв участь прем’єр-міністр Республіки Польща п. Дональд Туск.

2013 року Центр було перейменовано на Центр польських та європейських студій ім. Єжи Гедройця.

Напрями діяльності:

• стимулювання й організація наукових досліджень у галузі польських та європейських студій;
  • створення потужного українського наукового центру, який у процесі реалізації своїх дослідницьких проектів розглядав би місце України у спільному європейському культурно-історичному та соціо-політичному просторі;
  • сприяння міждисциплінарним дослідженням;
  • підвищення зацікавлення академічної громади у доробку провідних дослідників польської та європейської проблематики, передусім шляхом покращення рівня інформування колег про основні досягнення в галузі соціальних і гуманітарних наук;
  • організація і проведення публічних лекцій вітчизняних і закордонних фахівців з гуманітарних і соціальних наук;
  • підготовка й проведення презентацій книг і періодичних видань;
  • сприяння молодим науковцям у їхніх власних розробках з цієї тематики;
  • підтримка фахівців з-за кордону, зацікавлених у проведенні власних досліджень в Україні, а також долучення до координації діяльності західної україністики (організація спільних форумів і конференцій);
  • створення і розбудова бібліотеки з польських і європейських студій.

Центр ставить за мету проведення наукових конференцій і семінарів у царині полоністичних та європейських студій.

Центр сприяє створенню нових принципових засад вищої освіти в НаУКМА та в Україні, а саме: поєднанню навчання з дослідницькою діяльністю на всіх етапах підготовки фахівців гуманітарних і суспільних наук.