• Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • Наукові школи
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»

antonuk

Керівник - Антонюк Максим Зиновійович,

кандидат біологічних наук, доцент,

1 корп., кім. 14–18 (напівпідвальне приміщення)

т. 425–60–57,

Лабораторію генетики та клітинної біології кафедри біології НаУКМА було створено 2007 року. Метою її створення стало забезпечення підвищення рівня підготовки фахівців-біологів через поєднання навчальної і дослідницької роботи у рамках загальної наукової концепції НаУКМА.

Лабораторію сплановано, устатковано й обладнано на європейському рівні. До її складу входять світлова, біохімічна, прокаріотична, семінарська та культуральна кімнати і допоміжні приміщення. Лабораторія, крім наукової, частково має функцію навчальної – на її базі відбуваються заняття студентів з курсу «Біометрія» та окремі пари з молекулярної генетики і мікроскопії.

Lab_1

Основні напрями діяльності лабораторії:

1. Наукова робота з залученням науковців і викладачів кафедри, аспірантів, студентів магістеріуму і бакалаврату, а також студентів-практикантів за такими напрямами:

• інтрогресія чужинних генів у генофонд рослин, що культивуються
  • геномна інженерія та субхромосомна інженерія
  • генетичний аналіз з використанням методів геномної та хромосомної інженерії
  • популяційна генетика
  • генетика стійкості рослин
  • генетика кількісних ознак
  • розробка методологічних основ використання генетичних маркерів для генетичного аналізу рослин інтрогресивного походження.

2. Науково-навчальна робота зі студентами МП «Біологія» в рамках практичних курсів «Клітинна біологія», «Молекулярна генетика рослин», «Молекулярна цитологія рослин».
3. Організація і проведення міжнародної школи з клітинної біології.
4. Використання результатів наукових досліджень, одержаних у лабораторії, у навчальному процесі НаУКМА.