Cемінар з системного коучингу - навчаючий супервізор Австрійської спілки супервізії та коучингу Елізабет Альдер

SystKouchAdler20171102

2-4 листопада ц.р. у Центрі психосоціальної реабілітації Національного університету "Києво-Могилянська академія» відбувся перший модуль cемінару з системного коучингу, який провела навчаючий супервізор Австрійської спілки супервізії та коучингу Елізабет Альдер.

У заході взяли участь психотерапевти, психологи, супервізори, менеджери, фасилітатори, медіатори та консультанти з різних міст України.

Семінар «Системний коучинг" складається з трьох модулів і є частиною спеціалізованого освітнього курсу з підготовки супервізорів та коучів. Програма відповідає критеріям Асоціації національних супервізійних організацій Європи (ANSE), заснованій у Відні 1997 року з метою забезпечення європейського стандарту супервізійної професіоналізації.

Під коучингом тут мається на увазі спеціальна форма супервізії, розрахована передусім на індивідуальну роботу з керівниками/менеджерами різних рівнів.

Цільова аудиторія – особи, які досягли 27-річного віку, мають певний стаж роботи і щонайменше 2 роки участі у терапевтичних/супервізійних проектах.

Пропонована освітня модель коучингу як бази комплексної супервізійної освіти є мультимодальною, тобто методично плюралістичною. Поруч з анонсованим у першому модулі системним підходом, залежно від фази перебігу групової динаміки, ця освіта інтегрує також методи консультування організацій, психоаналізу, психодрами, клієнт-центрованого підходу та гештальт-психології.

Теоретичні основи, методичні підходи та інтервенційні техніки кожного з вищезгаданих напрямків ляжуть в основу майбутніх семінарів, присвячених наступним темам:
• Групова динаміка та групові моделі
• Супервізія груп, команд і колективів
• Впровадження теорії у практику: здібності, потенціал, зворотній зв'язок
• Кризова інтервенція
• Динаміка і консультування організацій
• Розвиток організацій
• Розвиток команди
• Менеджмент знань, менеджмент змін
• Коучинг керівників вищого рівня
• Менеджмент конфліктів, медіація
• Процеси у великих групах, модерування
• Міжкультурні відмінності в супервізії та коучингу.

Випускники освітнього курсу стають кандидатами в члени Української спілки супервізії та коучингу (УССК), яка є членом ANSE.

Семінар в Україні організовано Секцією системної сімейної терапії Української спілки психотерапевтів (УСП) спільно з Центром психічного здоров’я та психосоціального супроводу НаУКМА і Громадською організацією "Асоціація фахівців з розв’язання конфліктів та соціальної і психологічної підтримки "Слова допомагають".