Могилянка продовжує плідну співпрацю з науковими інституціями Норвегії у сфері охорони здоров’я

Akershus 01Задля покращення ситуації у сфері психічного здоров’я в Україні, зокрема в контексті превенції суїциду та первинного реагування в умовах надзвичайних ситуацій, Регіональний Центр профілактики насильства, травми та суїцидів (РЦПНТС-Схід), Університетська клініка Акерсхус (УКА) та Національний університет «Києво-Могилянська академія» (НаУКМА) вдруге об’єднали зусилля. За фінансової підтримки Міністерства охорони здоров’я та соціальних служб Норвегії вони співпрацюватимуть у cфері кризового консультування, менеджменту кризових станів, психотравматології та першої психологічної допомоги реципієнтам в Україні.

У межах нового проєкту «Міжвідомча співпраця у сфері охорони здоров’я» Центр психічного здоров’я та психосоціального супроводу, як виконавець проєкту в НаУКМА, сприятиме оцінюванню, адаптації та реалізації програм із превенції суїциду та кризового менеджменту для регіональних представників департаментів психічного здоров’я та психосоціального супроводу в Україні, надаватиме супервізійну підтримку, розроблятиме й проводитиме вебінари відповідно до запитів основних бенефіціарів проєкту в різних регіональних кластерах, забезпечуватиме національну координацію регіональних тренерів та проведення фокус-груп.

У 2020–2023 роках НаУКМА вже успішно імплементувала проєкт з Регіональним Центром профілактики насильства, травми та суїцидів (РЦПНТС-Схід) та Університетською клінікою Акерсхус (УКА), присвячений «Cприянню посиленню життєстійкості громад в Україні». Проєкт був складовою масштабної трирічної програми співпраці між урядом Норвегії та урядом України «UKR-18/0016 Співробітництво з Україною у сфері охорони здоров’я», зосередженої на підтримці реформування системи охорони здоров’я в Україні та запровадженні міжнародних стандартів допомоги.