Як все було: 19.11.2017

 

Наймасштабніший за останні роки Благодійний вечір зібрав 19 листопада у Мистецькому Арсеналі близько 300 друзів, доброчинців та партнерів Києво-Могилянської академії. Програма заходу включала й інтелектуальну, і музичну частину, і аукціон, і вільне спілкування. 

Сама традиція таких щорічних зібрань у колі могилянців та друзів Академії стала вже очікуваною і обов’язковою подією у календарях багатьох наших партнерів. Благодійні вечори – це привід для Академії подякувати всім, хто її підтримує, розповісти про ще один рік (ще один етап) розвитку Могилянки. Це майданчик для спілкування з лідерами думок, діячами культури та мистецтва, однодумцями, а для випускників НаУКМА – однокурсниками та викладачами. Затишна, родинна атмосфера та цікава програма вечорів, відчуття причетності до великої справи – творення найкращого університету України – збирають щороку все більше і більше учасників. І, звичайно, такі заходи мають благодійну мету – залучення коштів на стратегічні проекти розвитку Могилянки.

Цього року метою Благодійного вечора став проект Цифрового університету. Він передбачає застосування інноваційних підходів до навчання та підвищення ефективності діяльності університету завдяки використанню цифрових технологій.

VaschukЦьогорічна подія зібрала, як завжди, добірне і шановане товариство - Надзвичайні і Повноважні Посли, представники міжнародних організацій, урядовці, бізнесмени, громадські та культурні діячі, викладачі. Також були запрошені особливі гості - випускники Могилянки, які воювали добровольцями у зоні АТО.

Ансамбль старовинної музики НаУКМА (художній керівник Тетяна Трегуб), який зустрічав гостей вишуканими творами композиторів 17-18 століть, відразу задавав атмосферу свята. Ведучими Благодійного вечора стали Вадим Карп’як (ведучий «Свободи слова» на «ICTV») та Оксана Стебельська (керівник і солістка вокально-інструментального ансамблю «Українські барви»).

Відкриваючи вечір, президент НаУКМА Андрій Мелешевич підкреслив, звертаючись до гостей:

«Ви, всі, хто підтримує Могилянку, допомагають виховувати покоління, яке масштабує могилянські цінності, масштабує якісно нові знання та компетентності в межах всієї країни. Тому, змінюючи життя навіть одного студента Могилянки, можна змінити на краще Україну».


Почесного президента Могилянки, її легенду та символ В’ячеслава Брюховецького присутні зустріли оплесками. В’ячеслав Степанович сказав: «Я тішуся тим, що ви любите Києво-Могилянcьку академію. І ця любов є не до якихось її якостей чи чеснот. Ця любов є просто довільною, як любов матері до дитини, як любов чоловіка до дружини. Саме вона і мусить бути, насамперед, рушійною силою подальшого розвитку Академії. І ця любов, про яку я говорив, мусить мати характер творчий. Це повинна бути любов, яка продукує нові ідеї. Тому що не може бути успішного розвитку там, де страх перед наслідками за реалізацію нових ідей сильніший за любов до істини. Найважливіше – це те, що сьогодні все залежить від нас. Всі разом ми будемо творити ту нову Академію, яку вимріювали ще і Петро Могила, і Сагайдачний, і Мазепа».

Спеціальною гостею вечора стала Ен Еплбаум – всесвітньовідома журналістка, письменниця, дослідниця-історик. Редакторка «The Economist», колумністка та член видавничої ради «The Washington Post», Лауреатка Пулітцерівської премії, авторка бестселлерів "Gulag: A History" (Пулітцерівська премія), "Red Famine: Stalin's War on Ukraine", викладачка найпрестижніших університетів світу – це лише деякі з її титулів та досягнень.

Пані Ен спеціально прибула з Лондона на запрошення КМА, щоб підтримати важливий для розвитку нашого університету проект. Крім того, її приїзд в Україну мав ще одну мету – презентацію їі останньої, щойно виданої книги "Red Famine: Stalin's War on Ukraine" («Червоний Голод: Війна Сталіна з Україною»). Цю книгу вже назвали тріумфом вченості та людського співчуття; ця праця привертає увагу цілого світу до України, до однієї з найтрагічніших сторінок у її історії - Голодомору 1932-33 років. 

Звертаючись до гостей вечора, пані Ен сказала: «Історія Голодомору в Україні була трагедією, яка не мала щасливого кінця, але історія України в цілому – це не трагедія. … Мільйони людей було вбито, нація залишається на карті. Пам’ять про голод придушена, але українці зараз обговорюють і минуле, і майбутнє. І такі Інституції , як Києво-Могилянська академія, можуть і реконструювати минуле, і будувати майбутнє».

 Особливою окрасою вечора стала Оксана Муха - відома українська співачка та скрипалька, лауреатка Гран-прі першого Міжнародного конкурсу українського романсу ім. Квітки Цісик. Її концертна географія налічує більше 20 країн Європи та Америки! Наші гості, не виїжджаючи поза межі Києва, змогли насолодитися прекрасним голосом пані Оксани, який торкнувся цього вечора глибоких струн душі.

Коментуючи свою участь у Благодійному вечорі Могилянки, співачка підкреслила, що НаУКМА – чи не найкращий навчальний заклад України і символ її гідності: «Студенти отримують якісну освіту, стверджуються як особистості, національно свідомі громадяни, набувають духовної броні; в університеті плекаються правильні переконання та цінності. Дякую викладачам за їхній труд і всім, хто підтримує університет. Радію, що моя творчість співзвучна з Вами!».

Під час Благодійного вечора було вручено низку нагород та відзнак благодійникам та партнерам Києво-Могилянської академії 2017 року – тим, завдяки чиїй допомозі і підтримці розвивався наш університет і мав ресурси втілювати мрії протягом року.

Ivanchyk I

 Відзнакою «Золотий партнер Року» нагороджено Благодійний фонд «Повір у себе» за значну підтримку студентів та науковців Могилянки, зокрема, надання стипендій першокурсникам з сільської місцевості та трьох грантів на творчі відпустки «саббатікал» науковцям для проведення досліджень і публікації їх результатів. Нагороду отримала співзасновниця Фонду Ірина Іванчик.

 Tychkivsky

Відзнакою «Срібний партнер Року» пошановано Western NIS Enterprise Fund. Фонд надав благодійну підтримку на оплату навчання для 25-ти студентів програми «Публічне управління та адміністрування», а також фінансував участь молодих науковців у міжнародних конференціях. Нагороду отримав Роман Тичківський - випускник Могилянки, керівник програми «Економічне лідерство» фонду Western NIS Enterprise Fund, керівник Української Академії Лідерства.

Багато шановних гостей та організацій отримали відзнаки Києво-Могилянської академії у цей день:

 • Незмінний президент Києво-Могилянської Фундації Америки Марта Фаріон, яка представляла на вечорі ще дві організації діаспори – Фундацію «Спадщина» Першого українського федерального банку «Певність» та Українсько-Американську Федеральну Кредитову Спілку «Самопоміч»;

• родина випускників НаУКМА Вікторії Гуменюк та Сергія Сегеди;

• київський офіс Бейкер МакКензі – партнер благодійного вечора НаУКМА. Відзнаку отримав Сергій Чорний, керуючий партнер компанії;

• Корпорація «Артеріум», яку представляв Дмитро Свинаренко;

• Наталя Попович, випускниця НаУКМА, президент One Philosophy Group of Companies, співзасновниця Українського кризового медіа центру, член Довірчої ради НаУКМА;

 Тарас Лукачук, випускник НаУКМА, президент компанії Jacobs Douwe Egberts у регіоні Східна Європа, Близький Схід і Африка;

 Валерія Казадарова, випускниця НаУКМА, засновниця програми «Профі+» для студентів та «Профі+» для викладачів, засновниця компанії «Таланти для бізнесу»;

• Фонд Випускників України, який представляв Володимир Варгола;

Meleschuk• титульний партнер Благодійного вечора Юридична компанія «Василь Кісіль і Партнери»: відзнаку отримав керуючий партнер компанії Андрій Стельмащук, випускник НаУКМА;

• інтелектуальний партнер Благодійного вечора Києво-Могилянська бізнес-школа, яку представляв її декан Олександр Саврук;

• ексклюзивний партнер Благодійного вечора родина Оксани Маркарової та Данила Волинця;

• генеральний партнер Благодійного вечора компанія «ІЛТА», яку представляв Голова Правління Сергій Міщенко;

• офіційний партнер Благодійного вечора НаУКМА юридична компанія «Аrzinger», яку представляла партнер Катерина Гупало;

• офіційні партнери благодійного вечора брати Сергій та Євген Гусовські: відзнаку отримав Сергій Гусовський;

• партнер цьогорічного Благодійного вечора компанія «КОФКО Агрі Ресорсіз Україна», яку представляв Генеральний директор Володимир Осадчук;

• партнер благодійного вечора компанія «Якобз Дау Егбертс Україна»: відзнаку отримав Голова Правління Павло Варчук.

Найгострішою і найазартнішою частиною зустрічі став гучний аукціон.

Ivanchyk

Перший лот - ексклюзивний комплект книжок Ен Еплбаум («ГУЛАГ», «Залізна завіса», «Red Famine») з автографом автора – зібрав найбільшу суму і відійшов переможцю за 100 000 грн!

 Під час гучного та тихого аукціону також розігрували лоти, люб’язано надані Арсенієм Фінбергом, Айне Гассе, Наталею Сорокіною, Катериною Дудник, а також нашими колегами з Києво-Могилянської бізнес-Школи, Видавничим домом "Києво-Могилянська Академія",  KMA Gift Shop, компанією «Винолюб», Агентством WINK, Домом культури «Майстер-клас», школою англійської мови «Оксфорд клас» та Лимон-студією.

Висловлюємо подяку партнерам за надані лоти!

Всього під час підготовки та проведення Благодійного вечора завдяки партнерам, благодійним внескам за участь та благодійному аукціону було залучено 1 121 709 грн. Задекларовано надходжень з-за кордону на суму 25 тис.дол. (650 тис.грн.) Разом близько 1,8 млн.грн.

Кошти підуть на реалізацію проекту Цифрового університету (за виключенням коштів на покриття організаційних витрат для підготовки події).

Дуже приємно, що наші гості розділяють прагнення Києво-Могилянської академії стати передовим дослідницьким університетом у Східній Європі та готові допомагати у її реалізації.

Першими враженнями від вечора поділилися деякі з учасників вечора:

Я вірю в те, що Могилянка будує ту Україну, в якій я хочу жити. Вона справді розбудовує цю країну, тут дуже приємна атмосфера, це той світ, про який ми можемо мріяти. Для мене велика честь бути до цього причетним, робити малесенький вклад моєї фірми у розвиток Могилянки. Сподіваюся, у Академії будуть великі успіхи, і ми перевершимо те, що зараз має Гарвард, Оксфорд, Кембридж. Могилянка буде набагато кращою в Україні. Роль Могилянки в освіті України є дуже великою. Це абсолютно нова модель освіти, якої раніше в Україні не було. Випускники Могилянки дуже відрізняються в кращий бік від випускників інших вишів. Вони активніші, вони розуміють світ, вони розуміють місце України у світі. І вони просто справжні українці, врешті-решт.

Сергій Чорний, керуючий партнер, Київський офіс юридичної компанії Бейкер МакКензі.

Могилянка – це гідна інституція, яка має бути вшанована всіма громадянами України. Для мене, як киянина, це просто честь – мати можливість долучитися до того, що відбувається в Могилянці, до її розбудови, до її підтримки. Виклик, який стоїть перед Могилянкою – поєднати те, що символізує гасло «Час плинний, а Києво-Могилянська академія – вічна», з розвитком, з перспективою, з прогресом.

Сергій Гусовський, офіційний партнер Благодійного вечора.

Могилянка – саме те місце, де вільно називати одне одного друзями, навіть якщо це пан посол чи пан віце-прем’єр-міністр. Це те середовище, яке об’єднує людей. Могилянка є, була і буде майданчиком для об’єднання мислителів України і світу для творення нових ідей і продуктивної праці.

 

Роман Тичківський, випускник НаУКМА, керівник Української Академії Лідерства, представник фонду Western NIS Enterprise Fund.

 

З коментарями учасників Благодійного вечора НаУКМА-2017 можна також  ознайомитися тут.

 

Фото з події можна переглянути за посиланням та у фотоальбомі на сторінці Благодійного вечора.

 

 

Ми щиро вдячні всім нашим партнерам та однодумцям, які своєю допомогою і підтримкою уможливлюють розвиток Могилянки, здійснення її місії!

 

Ми разом будуємо майбутнє нашого університету і нашої країни!

 

Києво-Могилянська академія щиро вдячна партнерам Благодійного вечора.

 

Без вашої допомоги та підтримки ця подія не могла б відбутися!  


ДЯКУЄМО ЗА ДОВІРУ ТА ПІДТРИМКУ!

 

ТИТУЛЬНИЙ ПАРТНЕР

           

ІНТЕЛЕКТУАЛЬНИЙ ПАРТНЕР

 kmbs logo new eng

ЕКСКЛЮЗИВНИЙ ПАРТНЕР

Markarova

ГЕНЕРАЛЬНИЙ ПАРТНЕР

Logo ilta 25 monochrome Converted2

ОФІЦІЙНІ ПАРТНЕРИ

Logo Brothers  Logo Arzinger     

ПАРТНЕРИ

    Baker McKenzie
COFCO
Jacobs

ІНФОРМАЦІЙНІ ПАРТНЕРИ

   Chamber25  CUCC 25th  EBA color gradient BUCC  
© 2012-2023 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна