Конференції

Про нас

Новини

Публікації

Конференції

Дослідження

29-31 травня 2019 р. планується  проведення міжнародної наукової конференції до 100-річчя Омеляна Пріцака. Перейти на сайт конференції

 

11-12 квітня 2014 р. у НаУКМА відбулася ІІІ Міжнародна наукова конференція «Мови й культури: між Сходом і Заходом», присвячена 95-літтю від дня народження Омеляна Пріцака. Співорганізаторами конференції виступили Інститут сходознавства ім. А.Ю.Кримського НАН України, Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, Київський університет імені Бориса Грінченка. Робота конференції проводилася у шести секціях: «Наукова спадщина Омеляна Пріцака», «Історія та культура народів світу», «Сходознавство та тюркологія», «Археологія», «Загальне і східне мовознавство» та «Українське і зіставне мовознавство».  В рамках конференції був проведений  круглий стіл «Стан і перспективи розвитку фонду та архівної колекції Омеляна Пріцака», в якому взяли участь учасники конференції, співробітники наукової бібліотеки НаУКМА та Національної бібліотеки України ім. В.І.Вернадського.

В рамках роботи конференції відбулося відкриття двох виставок, куратором яких  є Т.М.Сидорчук. Зокрема, на виставці «З колекції Омеляна Пріцака» в Галереї мистецтв ім. О.Замостян НаУКМА представлені художні і графічні твори митців українського зарубіжжя –  Я.Гніздовського, Л.Гуцалюка, Е.Козака та України  – В.Литвиненка, Г.Якутовича, М.Бароянца. Крім того, на виставці вперше експонувалися листи та листівки Я.Гніздовського і Л.Гуцалюка до О.Пріцака, в яких мова йде в тому числі і про експоновані мистецькі твори. На виставці «Торнадо - творець» у світовій та вітчизняній науці ХХ ст.» в Музеї НаУКМА представлені особисті документи, листи, фотографії, наукові праці О.Пріцака, які висвітлюють життєвий і науковий шлях науковця. 

За матеріалами конференції був виданий збірник «Мови і культури: між Сходом і заходом (Пам’яті Омеляна Пріцака) /редколегія: Л.Л.Залізняк, С.М.Квіт, Ю.М.Кочубей, В.В.Лучик, В.А.Передрієнко, В.Ф.Резаненко, Т.М.Сидорчук, Ф.Туранли, Я.О.Федорук, Т.О.Ярошенко. – К.: Видавничий дім «Києво-Могилянська академія», 2015. – 258 с.

III Міжнародна наукова конференція "Мова й культура: між Сходом і Заходом".

 

21-22 травня 2009 р. II Міжнародна наукова конференція пам’яті Омеляна Пріцака. (програма)  За матеріалами конференції був виданий збірник «Актуальні питання сходознавства, славістики, україністики (Пам’яті Омеляна Пріцака) /Редколегія: В.В.Лучик, Я.Й.Грицак, В.К.Житник, С.М.Квіт, А.А.Лучик, Ю.А.Мицик, В.Ф.Резаненко, Ф.Туранли, В.О.Щербак, Н.М.Яковенко, К.О.Мельник. – К.:ВПЦ НаУКМА, 2010. – 246 с.

 

28-30  травня 2008 р.  I Міжнародна наукова конференція пам’яті Омеляна Пріцака «Спадщина Омеляна Пріцака і сучасні гуманітарні науки» (програма). За матеріалами конференції був виданий збірник  «Спадщина Омеляна Пріцака і сучасні гуманітарні науки. Матеріали міжнародної наукової конференції». 28-30 травня 2008 року. /Ред кол.: О.І.Галенко, В.В.Лучик, В.Ф.Резаненко, Ф.Туранли , В.О.Кушніренко, Т.О.Ярошенко, І.О.Кізченко.  – К.: ТОВ «Видавництво Аратта», 2009. – 328 с.».

 

 

© 2012-2019 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна