Дослідження

Конференції

Дослідження

Науково-технічне опрацювання та популяризація бібліотечної, архівної та меморіально-мистецької колекції О.Пріцака

У 2011-2012 роках Центр організував та здійснив опрацювання, систематизацію та опис архівної колекції О.Пріцака (Сидорчук Т.М., Срібняк І.В., Потульницький Г.В., Хроболова Г.В.), підготувавши чотири описи фонду відповідно до вимог чинного законодавства в галузі архівної справи та архівознавства. Відкриття архівної колекції відбулося 18 травня 2012 р. за участі науковців Інституту сходознавства ім. А.Кримського НАН України, Інституту української археографії та джерелознавства ім. М.С.Грушевського НАН України, Інституту історії НАН України, Інституту літератури ім. Т.Г.Шевченка НАН України, Інституту археології НАН України, Національного університету імені Тараса Шевченка, Українського науково-дослідного інституту архівної справи та документознавства, Центрального державного архіву зарубіжної україніки, Міжнародного фонду «Відродження», а також викладачів, співробітників і студентів НаУКМА. З документами з архівної колекції О.Пріцака працюють вітчизняні та зарубіжні науковці, молоді дослідники та студенти.

Для популяризації спадщини О.Пріцака Центром за участі Державного телеканалу «Культура» створено документальні фільми «Наукова бібліотека Омеляна Пріцака в НаУКМА» (2011 р.)  та «Мандрівні архіви» (про матеріали А.Кримського в архівному фонді О.Пріцака. 2012 р.)

З мистецької колекції О.Пріцака співробітники Центру підготували 12 графічних робіт видатного українсько-американського художника і графіка Я.Гніздовського для експонування протягом 27  травня – 1 серпня 2015 р. у Національному художньому музеї України на виставці, присвяченій 100-річчю від дня народження митця.