Культурно-мистецький центр

вул. Іллінська, 9, тел.: (044) 425-21-54

fb f logo blue 50 telegram

Культурно-мистецький центр НаУКМА - підрозділ університету, завдання якого - створювати додаткові можливості для творчого розвитку та культурного дозвілля могилянського студентства, співробітників і викладачів, зберігати та розвивати мистецькі традиції Академії. КМЦ – місце активної взаємодії творчих колективів та ініціатив, місце спілкування та обміну ідеями.

На базі Культурно-мистецького центру працюють творчі студії під керівництвом співробітників КМЦ та студентські організації.

КМЦ опікується могилянською мистецькою колекцією, яка налічує майже 500 творів українського мистецтва ХХ століття; це живопис, графіка, фото, скульптура та твори декоративно-ужиткового мистецтва. Університет підтримує мистецькі акції та творчі колективи, зокрема через щорічний Конкурс Пропам’ятного Фонду імені Олександра Дмитріва. За підтримки Фонду Дмитріва колектив Культурно-мистецького центру здійснює мистецтвознавчий аналіз колекції та регулярно проводить художні виставки.

Мистецька колекція online

Мистецька колекція Києво-Могилянської академії формувалася з моменту відродження Академії і сьогодні налічує понад 400 творів живопису, графіки, скульптури, творів декоративно-ужиткового мистецтва, фото тощо.

Колективи та студії КМЦ

• Народна хорова капела «Почайна»
    (художній керівник – народний артист України Олександр Жигун) у складі якої – студенти, випускники та співробітники академії

• Художня студія «Антресоля»
    (керівник – Ігор Цикура) – місце для тих, хто вміє або хоче навчитися малювати. Студійці «Антресолі» реалізують свої творчі проекти не лише у КМЦ, а й у інших галереях та арт-просторах, беруть участь у благодійних проектах, мистецьких фестивалях та конкурсах.

• Студентський театр-студія НаУКМА
    (керівник – Тетяна Шуран) дає студентам можливість спробувати себе у ролі акторів і драматургів, костюмерів, реквізиторів – студійці все роблять своїми руками.

Ресурси КМЦ

Культурно-мистецький центр надає місце, технічну та організаційну підтримку для проведення лекцій, конференцій, семінарів, творчих зустрічей, круглих столів, концертів, виставок та різноманітних студентських заходів.

Серце КМЦ – актова зала на 730 місць, де відбуваються найважливіші події у житті могилянської спільноти: Дні факультетів, щорічна інавгураційна лекція на початку навчального року, академічні конференції, студентські конкурси, концерти й вистави.

У Культурно-мистецькому центрі є дев’ять фортепіано, приміщення для репетицій, танцювальні класи, фойє для спілкування, навчання й відпочинку, студентський коворкінг «Білий простір» й улюблене місце студентів – сходи КМЦ.