Студентське життя

Життя студентів у Могилянці відмінне від будь-якого іншого. Свобода та відповідальність — це те, що забезпечує різноманіття форм студентської активності, сприяє студентській самоорганізації, вчить рухатись від генерації ідеї до її втілення, здобуваючи в процесі багато корисних практичних знань та навичок. Безліч подій традиційних та регулярних, серйозних та для відпочинку й перезавантаження, масштабних та вузькопрофільних перетворюють навчання в університеті на незабутній час, протягом якого плекають не просто фахівців, а тих, хто дбатиме про свою державу та вмітиме служити своєму народу. Традиційні та нові масштабні події, що претендують на те, аби стати традиційними, читайте у позанавчальному календарі далі.

  • acad calendar

    Академічний календар

 

Хто найкраще розповість про студентське життя, як не самі студенти, перегляньте відеосюжети від студентських організацій та могилянського студентського телебачення, аби надихнутись та побачити Могилянку зсередини.

 

 

КАЛЕНДАРНИЙ РІК: ПОЗАНАВЧАЛЬНЕ

 

СЕРПЕНЬ

 

ФрешМіти від Бадді

FRESHmeet — зустріч майбутніх одногрупників — це можливість познайомитись наживо, провести час із бадді та своїми одногрупниками й особисто розпитати про все, що лише спаде на думку. Один Фрешміт чи декілька, усім факультетом чи лише спеціальністю, знайомству сприяють цікавий формат, що точно буде оригінальнішим і цікавішим, аніж просто екскурсія корпусами Академії.

ФрешФест від Бадді

Перша загальноуніверситетська щорічна та одна з головних подій у житті кожного першокурсника — фрешфест. Різноманіття локацій: від ярмарку студентських організацій до спіддейтингу, неймовірні емоції, море знайомств, розваг, смаколиків та незабутня атмосфера.

Посвята у спудеї

Справжнє свято для кожного Могилянця: зібратися разом на Контрактовій площі у вишиванках, почути Президента, Почесного президента та високоповажних гостей, доторкнутися на вдачу до черепахи Альми, а головне — відчути дух КМА у кожній хвилині — заряд мотивації на усі 4 роки, якраз перед першим днем навчання.

ВЕРЕСЕНЬ

 

Перші вибори: старости

У перші навчальні тижні на загальних зборах потоків відбуваються вибори старост потоків, які виконуватимуть свої обов’язки до закінчення навчання на бакалавраті або магістратурі. Для цього

 

1) Студентська виборча комісія (СВК), попередньо узгодивши дату і час, скликає збори потоку (кворум — 2/3 від загальної кількості студентів(ок), які на ньому навчаються);

 

2) відбувається самовисування кандидатур;

 

3) кандидат(к)и виступають зі своїми мотиваційними промовами перед потоком, після виступів студенти можуть поставити їм питання;

 

4) відбувається відкрите голосування шляхом підняття рук (при цьому можна голосувати необмежену кількість разів);

 

5) за результатами голосування, старостою вважається кандидат(ка) з найбільшою кількістю голосів.

Вибори Рад гуртожитків

Протягом 3-го навчального тижня СВК буде проводити вибори до рад гуртожитків (РГ), коли мешканці кожного поверху голосують та визначають свого представника(цю) в раді гуртожитку, аби захищати інтереси мешканців у відносинах з адміністрацією гуртожитків; сприяти адміністрації гуртожитків у створенні належних житлово-побутових умов; контролювати дотримання правил проживання в гуртожитках.

Ради гуртожитків працюють протягом усього року, а найбільше навантаження припадає на період поселення у серпні. Відповідно, у цьому випадку не рекомендується балотуватися на посаду студентам БП-4 і МП-2.

ЖОВТЕНЬ

 
 

День ФПвН

Крім читання кодексів та підготовки до Mootcourts (місцеве змагання-забіг для правників, тільки-от кінцевий пункт — Гаага, а не Марафон), наші студенти ФПвН люблять як слід відсвяткувати день свого факультету. Як завжди, чекатимуть в актовій залі КМЦ.

День Академії

Куди ж без Дня народження улюбленої Могилянки? Хоч їй уже за 400, різниця у віці між нами майже не помітна, бо з роками вона стає лише все більш сучасною та кращою. А поодинокі помітні зморшки лише підкреслюють її справжність, не зіпсовану пластичними операціями.

Вибори до Конференції Студентів

КС — вищий орган студентського самоврядування, так званий студентський парламент, що затверджує основні положення, бюджет, формує візію і стратегію, працює через регулярні скликання 36 делегатів, а між скликаннями — через комітети. Організацію роботи забезпечує Апарат КС.

Вибори проходять на кожному році навчання (курсі) кожного факультету (наприклад: ФІ-1, ФГН-2 тощо). Балотуватися може будь-хто зі студентів(ок) КМА, окрім членів Студентської колегії, Студентської виборчої комісії та Контрольно-ревізійної комісії.

MohylaArtWeek

Тиждень мистецтва в Могилянці. Кожен день наповнений мистецтвом: музикою, літературою, живописом, медіа, театром, кіно тощо. Протягом цього тижня відбуваються лекції, воркшопи, творчі перфоманси та виставки разом зі студентами та для студентства. Освітня частина вдало поєднується з розважальною, тому кожен може знайти щось для себе.

ЛИСТОПАД

 

Гелловін

Водяники, чорти, чугайстри і лісові мавки — наша щорічна тусовка на Гелловін разом із іноземними друзями: зомбі, дракулами та циклопами. В цей день у нас навіть не один івент, а кілька — на кожен смак. Тож готуймо костюми, життя і гаманці.

Вечір знайомств від Бадді

Хоч усі уже достатньо роззнайомились, ще залишилась можливість заявити про себе. Вечір знайомств (ВЗ) — таке собі портфоліо першокурсників кожного факультету. Виступи, танці, сценки, монологи і багато жартів аж до болі в животі від сміху. Все для фрешів, все про фрешів.

День ФЕН

Перше правило дня ФЕНу: всі говорять про день ФЕНу. Друге правило дня ФЕНу: всі говорять про економіку. Третє правило дня ФЕНу: всі жартують на сцені КМЦ. Ласкаво просимо до клубу фінансистів, маркетологів, економтеоретиків та менеджерів.

ГРУДЕНЬ

 
 
 

Андріївські вечорниці від Спудейського Братства

 

Цього вечора хлопці, виявляючи знаки уваги обраниці серця, закидали воза на дах її хати, а дівчата, за допомогою дзеркал, свічок, каблучок та іншого нехитрого реквізиту для ворожіння, намагалися вгадати, хто ж саме наробив шкоду в них удома.

Спудейське братство щороку із задоволенням долучається до святкувань. Поки хлопці розводять бешкет у братській кімнаті, дівчата ворожитимуть та готуватимуть випробування хлопцям. Буде вдосталь ігор, запальних танців, співів і навіть жива музика!

«Миколай» від Радіо Квіт Миколайчик для дітей від Спудейського Братства і не тільки

Листи з побажаннями, подарунки без адресатів і море приємних сюрпризів створюють неймовірний настрій.

Завдяки благодійній акції «Миколайчик для дітей» кожен з нас зможе подарувати казку вихованцям дитбудинків, школи-інтернату та дитячої спеціалізованої лікарні. Більше місяця підготовки і у результаті — кілька сотень облич, сповнених радості й щастя!

СІЧЕНЬ

Вертеп від Спудейського Братства

Одним з найяскравіших зимових свят є Різдво. Колядки, святковий гамір — все це єднає нас! Спудейське братство пам’ятає про ці традиції. Братчики щороку ламають голови над створенням сценарію актуального політичного Вертепу … і ось шумна група людей із зіркою готова підкорювати світ! З Вертепом ми буваємо у Верховній Раді, у державних органах, у визначних особистостей Могилянки та України, віншуємо команди Prozorro, UA:суспільне, УАЛу та інші компанії, музеї та видавництва.

ЛЮТИЙ

Колодій від Спудейського Братства

Українці здавна зустрічали весну різноманітними розвагами, смаколиками та жартівливими обрядами. Усе це дійство називають Колодієм. Кажуть, назва пов'язана з колодками, які прив'язували до ніг неодруженим молодикам і дівчатам. За іншою версією, сонце — коло, яке діє й змінює світ на краще. Тривала підготовка, а потім у стінах КМЦ на могилянців чекають фольк-джем, українське чорно-біле німе кіно, бої на колоді, млинці та вареники. А проходячи через плац, усі чують народну музику з колонок Радіо КВІТ. Здається, що ми на кілька годин переносимося в минуле. А закінчується ця мандрівка неймовірним видовищем: фаєршоу та спаленням баби — символу зими. Співаючи веснянок, усі радісно водять хороводи навколо вогнища і напевно знають, що весна не за горами!

Благодійний аукціон побачень від Радіо Квіт у співпраці з ФІдо

Вміємо поєднувати потрібне з приємним. Робиш ставки, перебиваєш, купуєш лот... Продано! Перераховуєш гроші на благу ціль і йдеш на побачення. Sotheby’s і Christie’s ще такого не бачили.

БЕРЕЗЕНЬ

 

Вибори до Студентської колегії

Вибори СК, свого роду студентського уряду, який опікується розробкою та безпосереднім втіленням у життя проєктів, які сприяють розвитку середовища НаУКМА; представляє та захищає інтереси студентства Могилянки перед адміністрацією університету; надає студентству підтримку в контакті з адміністрацією, зокрема у конфліктних ситуаціях; керує фінансовою діяльністю (бюджетом) студентського самоврядування; вносить пропозиції щодо стратегії студ. самоврядування до Конференції студентів.

Кожен факультет обирає на 1 рік свого представника у СК. Робота в СК організована через тематичні напрями (відділи), майже щоденна, достатньо напружена, тому для підтримки всієї активності, а також для збереження інституційної пам’яті СК від каденції до каденції на конкурсній основі в допомогу залучається велика команда асоційованих членів СК.

Підмогильник від Бадді

Більше, ніж квартирник! Живе виконання та музичний супровід від твоїх Бадді у ПідWall Культурно-мистецького центру НаУКМА. Жодних стільців, лише вечірка, лише драйв, лише танці — все для того, щоб розкрити нові музичні таланти студентів НаУКМА.

День ФГН

Таке не пропустиш і точно не забудеш. Чого тільки варті ті танці й пісні! Але не будемо розкривати всі секрети. Концерт яскравого факультету КМА з крутим афтепаті — ось як насправді потрібно проводити кінець березня!

КВІТЕНЬ

День ФПрН

Оскільки природничники розуміють, як відбувається більшість процесів у навколишньому середовищі, вони поспішають поділитися власним світосприйняттям на дні свого факультету. Не пропусти!

ТРАВЕНЬ

 
 
 

День ФІ

Хто сказав, що люди з математичним складом розуму не можуть танцювати під MyfriendsMr. Hotspot′а з усіма фірмовими рухами, грати на сцені чи перевтілюватися в Рікі і Морті? Талановиті люди талановиті у всьому, як-то кажуть.

День донора

Могилянці не жадібні — навпаки завжди готові допомогти та віддати щось своє на благу справу. «Щось своє» — це +/-400 мл крові на донорство. Однак це не геройство, а звичний вчинок: іншим допомога — собі — оновлення кровотоку, що теж необхідно.

MohylaGreenDay від ЕкоКлубу «Зелена Хвиля»

Могилянський екофестиваль про стан навколишнього середовища, еко-свідомий спосіб життя й раціональне використання ресурсів. Різноманіття локацій, серед яких: квартирник «Madein UA» від КУТ'а; Recyclingzone куди можна принести непотрібний одяг, батарейки, кришечки, тощо; Зелені дискусії «GreenWashing»; Урбаністична лабораторія; фуд-корт; локація екотоварів; фотозона й фотосушка. Все це, аби надихнути людей на зміни та усвідомлення, зробивши це у найбільш невимушений спосіб.

Бай Фреш

Наймасштабніший концерт від всіх фрешів року. Першокурсники всіх факультетів та всіх спеціальностей разом створюють концерт, присвячений прощанню зі званням «фреша» та переходять в наступну фазу Могилянського життя.

Міс/Містер

Щороку у Могилянці з’являється новий МІСТЕР або МІС (по черзі, раз на 2 роки кожен/на), які не лише можуть цілком бути обличчям наступної рекламної кампанії якогось всесвітньо знаного бренду, а й вразити кожного своєю легкою вдачею, ерудицією, добірним почуттям гумору й активною життєвою позицією.

ЧЕРВЕНЬ

 

День ФСНСТ

Якщо хочеш зрозуміти, що таке «соціальний конструктив», посміятися із вигадливих фемінітивів та побачити, як формують суспільство фахівці в цій справі — тобі сюди. Найбільший факультет із найбільш БУНТ’івною афтепаті.

Конвокація

Урочиста церемонія випуску … випускники у мантіях, поруч близькі та рідні, напутні промови, останні настанови, слова підтримки, вручення дипломів, відзнак та … обов’язкове підкидання бонетів — важливий знак оклику на відзначення пройденого важливого етапу становлення особистості та фахівця!

 

 

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна