• Наукові школи
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal

Наукова діяльність

   
 yaroshenko

Науково-дослідна частина

корпус 5, кімн. 309

 

керівниця — Тетяна Олександрівна Ярошенко
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

 

Навчально-науковий центр

корпус 5, кімн. 307-308

тел.: +38 (044) 463-69-74, 463-58-66

 

керівник — Надія Ткачук
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  
   

МІСІЯ НаУКМА на найближчі 10 років — визначена стратегічним планом — лишається незмінною: підтвердження та збереження статусу дослідницького класичного університету.

 

Сучасна розвинена наука є запорукою майбутнього України як високотехнологічної, демократичної, європейської держави, а наука в усьому світі розвивається передусім в університетах. Інтеграція освіти, фундаментальної науки, прикладної науки та бізнес-середовища України у єдиний замкнений цикл «економіки знань» та подолання ізоляції українського науково-інноваційного середовища від міжнародного — першочергові завдання. Поєднання навчання з науковою роботою — засадничий принцип системи вищої освіти, який сповідує і Національний університет «Києво-Могилянська академія» з перших років свого відродження. Загальна концепція наукових досліджень у НаУКМА — «Україна: людина, суспільство, природа» — це цілісна система дослідницьких робіт, спрямованих на вивчення актуальних проблем гуманітарного, суспільного та природничого профілів. Серед пріоритетів, спрямованих на підвищення рівня наукових розробок та якість підготовки наукових кадрів вищої кваліфікації, в НаУКМА визнано розвиток докторських програм і впровадження принципів третього циклу вищої освіти, реальне поєднання науки й освіти, що в європейській термінології визначається як «навчання через дослідження». Це вимагає зміни характеру і суті навчання в аспірантурі з метою фактичного наближення (за якістю й рівнем підготовки) до західних стандартів — докторських програм (PhD).

 

Кожного року протягом двох тижнів в університеті відбуваються «Дні науки НаУКМА». Це форум, на якому підбивають підсумки численних наукових заходів (конференцій, семінарів, доповідей) і наймасштабніших наукових досліджень року, що минув, обговорюють плани на майбутнє, відкривають нові імена молодих талановитих дослідників, проводять міждисциплінарні дискусії з найгостріших проблем сьогодення.

 

В НаУКМА започатковано Премію імені Петра Могили, яку Вчена рада присуджує за вагомі наукові дослідження, що сприяють розвитку гуманітарних, суспільних та природничих наук, утверджують високий авторитет університетської науки на міжнародному рівні та опубліковані як монографії, енциклопедії, книги, підручники, навчальні посібники, цикли наукових праць тощо.

 

За час існування НаУКМА його науковці опублікували понад 3000 праць. Із зведеним переліком наукових праць викладацького складу НАУКМА можна ознайомитися у бібліографічних покажчиках:

 

 

а також на сторінках кафедр та наукових підрозділів. Повні тексти деяких наукових публікацій дослідників та викладачів НаУКМА розміщені в eKMAIR


Наукова періодика НаУКМА

 

Усі ці здобутки — перші кроки на складному шляху перетворення вищого начального закладу в потужний, знаний в усьому світі науковий центр, де відбуватиметься неперервний процес наукового пошуку, дискусій, творчого спілкування та передачі знань, досвіду і вмінь новому поколінню дослідників.

 

© 2012-2024 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна