Науково-дослідні теми, що виконуються коштом державного бюджету, міжнародних грантів, за договорами на виконання НДР
У 2019 році в рамках бюджетної програми КПКВК 2201040 виконувались
3 фундаментальні наукові теми:
- «Методологія та економіко-математичний інструментарій оцінки впливу тіньової економіки та дисбалансів на ринку праці на фінансову стабільність та економічне зростання в Україні», науковий керівник – професор, д-р екон. н. І. Г. Лук’яненко
- «Філософська і богословська спадщина Київської духовної академії (1819–1924): європейський контекст», науковий керівник – професор, д. філос. н. М. Л. Ткачук
- «Детекція генетичної стійкості до фузаріозу у інтрогресивних ліній пшениці з використанням сенсорних систем на основі молекулярно-імпринтованих полімерних мембран», науковий керівник – професор, д. біол. н. Т.К. Терновська
В рамках бюджетної програми КПКВК 2201570 «Виконання зобов’язань України у Рамковій програмі Європейського Союзу з наукових досліджень та інновацій «Горизонт 2020» в НаУКМА діяв національний контактний пункт (НКП) з двох тематичних напрямів «Інклюзивні, інноваційні та розумні суспільства» та «Безпечні суспільства, захист свобод і безпека громадян Європи». Керівник НКП – Кострова Л.І.
В рамках бюджетної програми КПКВК 2201380 «Виконання зобов'язань України у сфері міжнародного науково-технічного та освітнього співробітництва» в НаУКМА 29-31 травня 2019 р. було проведено Міжнародну наукову конференцію, присвячену 100-річчю від дня народження видатного вченого Омеляна Пріцака (1919-2006).
За договорами на виконання наукових проектів на замовлення установ та організацій в Україні виконується проект «Підготовка до видання збірки свідчень про злочини нацизму «Чорна книга»,науковий керівник – Л.К. Фінберг. Замовник – ТОВ «Майстер книг».
За міжнародними грантами під керівництвом С.О.Богданова виконуються проекти:
- «Психосоціальна підтримка постраждалих внаслідок військового конфлікту в Україні» (фінансування: Мальтійська Служба допомоги в Україні, Психологічна кризова служба, КМЦССМ). Термін виконання: лютий 2018 – червень 2019.
- «Дослідження психічного здоров’я та психосоціальних проблем серед сімей переселенців та ветеранів у Східній Україні» (партнери: Блумберзька школа публічного здоров’я університету імені Джонса Хопкінса (JHSPH), фінансування: USAID). Термін: виконання: лютий 2016 – грудень 2019.
- «Сприяння життєстійкості громад в Україні» (партнери: Регіональний Центр з протидії насильству, травмі та суїциду (Акерсхус, Норвегія, RVTS East). Термін виконання: жовтень 2018 – жовтень 2021.
- «Створення безпечного навчального середовища для дітей та підлітків біля контактної лінії на Сході України» (партнери : МОН України, UNISEF). Термін виконання: листопад 2018 – квітень 2019.
За підтримки Міжнародного фонду «Відродження» виконувалися 6 проектів:
- «Відродження та інституційна розбудова Школи політичної аналітики НаУКМА» .Керівник проекту – Яковлєв М.В.
- «Зміцнення організаційного потенціалу та аналітичних спроможностей Міждисциплінарного науково-освітнього центру протидії корупції в Україні НаУКМА» . Керівник проекту – Білецький А. В.
- «Дослідження інформаційного поля тимчасово окупованих територій та молодіжної громадської активності у підконтрольних Україні районах Донбасу». Керівник проекту – Сабура О.І.
- «Антикорупційні дослідження та дебати для сталості антикорупційних реформ» .Керівник проекту – Нестеренко О.В.
- «Фейки, пропаганда, дезінформація та виборчий процес: як нам захистити демократичнi практики?» Керівник проекту – Яковлєв М.В.
- «Громадянське суспільство проти корупції: стратегії, вплив та міжнародна допомога» . Керівник проекту – Нестеренко О.В.