Стипендія iм. Миколи та Антонiни Надольських (вступникам на БП "Інженерія програмного забезпечення" ФІ НаУКМА)

Й. Гайдн "Маріацельська меса", А. Ведель "Літургії Св. Іоана Златоуста"

На CD записано твори, виконані хоровим колективом на концерті "Духовна музика Європи XVIII століття", який відбувся 9 червня 2001 р. в Національному будинку органної і камерної музики України. Концерт присвячено світлій пам'яті видатного музичного діяча, хормейстера і диригента Віктора Іконника. У концертній програмі поєднано твори видатних класиків XVIII століття Артемія Веделя (1767-1808) та Йозефа Гайдна (1732-1809). У першому відділенні прозвучала "Літургія святого Іоанна Златоуста" і концерт № 11 "Боже, законопреступници..." Артемія Веделя. З літургії до наших часів дійшли тільки окремі номери.

"Почайна" виконує твори композитора тільки за його автографічною партитурою, а 11-й концерт Артемія Веделя було відроджено саме капелою "Почайна". Востаннє цей твір звучав у Києві 1905 року. В запису його видано вперше.

У другому відділенні капела "Почайна" разом із симфонічним оркестром Ансамблю класичної музики ім. Лятошинського виконала "Маріацельську месу" Йозефа Гайдна. Цей твір створено 1782 року для виконання в церкві паломників святої Марії у Штайєрмарті. Оригінал твору до нашого часу не дійшов, проте в архівах угорського князя Естергазі, у якого Гайдн служив капельмейстером, збереглися копії клавіра, за якими твір і виконували. Урочиста "Маріацельська меса" - зразок органічного поєднання стилю віденської класичної школи з елементами поліфонії.

Виконавці: хорова капела "Почайна", художній керівник Олександр Жигун,
Оркестр ансамблю класичної музики ім. Б. Лятошинського
Диригент - Олександр Жигун
Запис зроблено у Національному будинку органної та камерної музики України 12 червня 2001 р.
Премастерінг: студія "Скарб"
Продюсер А. Карпенко
Дизайн: С. Калиновський

Скачати mp3:
Kirie
Gloria
Credo
Sanctus
Benedictus
Agnus dei
Милість миру
Свят, свят...