privat

Факультет правничих наук

Умови конкурсу 2016/2017

Умови конкурсу

 

«Кращий викладач ФПрН», «Кращий викладач кафедри англійської мови»

 

Премія «Кращий викладач Факультету природничих наук» - 24 000 грн. (після оподаткування)
Премія «Кращий викладач кафедри англійської мови» - 24 000 грн. (після оподаткування)

 

Як взяти участь:

- Самовисунення (лист-заявка із зазначенням дисциплін(и)/триместру + СV)
- Висунення студентами чи колегами (лист-заявка із зазначенням ПІБ кандидата, дисципліни, триместру викладання)
Заявки надсилати до відділу стратегічного розвитку Олені Власюк на Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.  

 

Дедлайн висунення претендентів - надсилання заявок:
до 5 грудня - осінній триместр
до 10 квітня – весняний триместр
до 5 червня – літній триместр

 

Визначення переможця:
- за результатами анонімного оцінювання студентами – 80%,
- за результатами наукової та методичної роботи – 20%.

Переможців визначає конкурсна комісія, орієнтовно, до 15 липня.

 

Участь в конкурсі можуть взяти викладачі, які викладають в поточному році, як штатні, так і сумісники, а також в поточному і попередньому навчальному році не мав(ла) дисциплінарних стягнень за порушення трудової дисципліни і корпоративної етики.
Також важливою умовою участі викладачів у фінальному етапі конкурсу є присутність нормального розподілу рейтингових балів в оцінюванні студентів (наприклад, не тільки відмінні оцінки). Дані надаються ІКЦ з «ОПТІМИ».

 

Детальніше про премію і порядок призначення в положенні про конукрс.

 

Засновник премії

 

Лауреати 2016

Розвиток факультету природничих наук

Знання неможливі без практичних наукових досліджень. На природничому факультеті знають про цінність хімічного стола чи мікроскопа як інструмента практикування чи отримання нових знань – але і знають, що необхідні великі затрати на придбання обладнання для практики. Тому факультет природничих наук був включений до стратегічних проектів, залученням коштів на які займається група фандрейзингу, щоб допомогти студентам, аспірантам та професорам проводити дослідження в обладнаних лабораторіях та розвивати хоч і ресурсоємний, але такий перспективний факультет.

 

У 2017 році першочерговим потребою Факультету природничих наук є створення сучасної лабораторії органічної хімії.

З презентацією цього проекту можна ознайомитися тут.

 

Також актуальними є обладнання меморіальної аудиторії-кімнати ім. Віталія Замостяна, засновника і першого завідувача кафедри екології (45 тис. грн.) та придбання сушильної шафи для лабораторії неорганічної хімії (17 370 грн.).

 

Дякуємо компаніям "Укроргсинтез" та "KMA official gift shop", завдяки підтримці яких у 2016 році були покриті нагальні потреби Факультету природничих наук, зокрема:

 

Факультет природничих наук НаУКМА готує висококласних дослідників, здатних генерувати яскраві наукові ідеї задля вирішення прикладних завдань, що стоять перед людством. На природничому факультеті НаУКМА чотири спеціальності: фізика, хімія, біологія та екологія. На перетині цих наук формуються міждисциплінарні спеціалізації, наприклад, застосування нанооб’єктів хімічного виробництва, досліджених фізичними методами у біологічних системах. Ця сфера – застосування високотехнологічних досліджень для вирішення прикладних задач, наприклад, у сфері охорони здоров’я, – в усьому світі дуже активно розвивається. Також, наприклад, глибинне вивчення довкілля із застосуванням біологічних методів та прийомів хімії і фізичних приладів для вирішення проблем підтримання сталого безпечного розвитку є завданням першочергового значення для людства і його виживання. На нашому факультеті ми намагаємося створювати всі умови, щоб надати нашим студентам можливість займатися саме такими міждисциплінарними дослідженнями.

 

Питаннями сталого розвитку та збереження довкілля займається кафедра екології, де вивчають механізми функціонування екосистем, впливи антропогенних чинників на природне довкілля та методи запобігання та регулювання такого впливу. На кафедрі успішно функціонує центр дослідження екосистем, у якому, серед інших, здійснюються дослідження впливу змін клімату на продуктивність екосистем. У кафедри з'явилися нові можливості для досліджень та моніторингу довкілля з відкриттям лабораторії аналізу якості води. Студенти-екологи створили свою організацію – еко-клуб "Зелена хвиля", зорієнтований не лише на екологів, а й на всіх студентів. Завдяки активним дослідженням кафедра займає провідні позиції в Україні.

 

Кафедра хімії має унікальну для України спеціалізацію – мембранні технології. Це дуже перспективний напрям досліджень, який має широке практичне застосування. Це саме ті технології, що дозволяють розділяти забрудники і чисті речовини. Їхнє можливе застосування дуже широке – це не лише очищення води (в Україні, як і у багатьох країнах Європи, відчувається брак чистої питної води), а й, наприклад, для очищення крові, виробництва лікарських препаратів тощо. Окрім того на кафедрі досліджуються питання нанохімімії і нанотехнологій, зокрема, проблеми сорбції на нанооб’єктах та застосування нанобіотехнологій для створення лікарських препаратів.

 

Кафедра біології також дає одну з найякісніших освіт в галузі біологічних наук і є однією з кращих в галузі генетики, мікробіології та клітинної біології. Практикум з мікробіології у нас – один з кращих у країні. Після закінчення бакалаврату можна спеціалізуватись і на кафедрі біології на магістеріумі кафедри лабораторної діагностики біологічних систем, яка випускає магістрів з дуже потрібною в сучасній біології і медицині спеціалізацією.

 

Кафедра фізико-математичних наук дає ґрунтовну освіту у теоретичній фізиці, а також у деяких фундаментальних і прикладних аспектах нанотехнологій, зокрема медичного і біологічного спрямування. На кафедрі також можна вивчити основи програмування та інформаційних технологій (створюються програми спільно з факультетом інформатики).

 

Інтерв’ю з деканом ФПрН Олександром Голубом

 

Партнери і благодійники розвитку факультету

 

UkrorgSyntezLogo   kmagiftshop   arterium logo ua vert  EmCell logo 1FondVypusknykivUkrainy

 

Тарас Лукачук

 

Докторська школа НаУКМА ім. родини Юхименків

 

Коротко бюджет потреб на рік:

 • Грант на ведення наукових проектів (річний фонд - 128 тис. грн для 4 грантів)
 • Грантовий фонд на міжнародні публікації молодим дослідникам (річний фонд - 138 тис. грн.)
 • Грантовий фонд для участі в міжнародних наукових заходах (річний фонд - 28 тис грн.)
 • Грант для участі в програмі PostDoc (річний фонд - 154 тис грн.)

 

Деталі проекту розвитку Докторської школи НаУКМА

Проблеми вітчизняної науки

1. Розрив між вітчизняними дослідниками і світовим науковим співтовариством.

2. Радянський спадок: відокремленість наукової сфери від університету.

3. Недофінансування науки, що позначається на якості та системності у досягненнях.

 

Вітчизняний аспірант приречений на стрибок, щоб наодинці подолати розрив між Україною і світом. Докторська школа – це місток, який допомагає з’єднати українських науковців зі світовою дослідницькою спільнотою. Це живе відкрите середовище обміну ідеями та методами, в якому молоді науковці творять нове знання.

 

Докторська школа виховує нове покоління молодих науковців для входження до глобального наукового співтовариства:

 

 • українська наука відповідатиме світовим запитам à результати можна комерціалізувати;
 • розвиток досліджень, цитування науковців à університет ввійде у світові рейтинги;
 • вітчизняні лауреати міжнародних премій залишатимуться працювати в Україні àімідж України та користь для економіки

 

Докторська школа НаУКМА - перша в Україні докторська школа європейського зразка (відкрита у 2008 р.), навчання в якій відповідає міжнародним стандартам і сучасним вимогам:

 

 • фахова орієнтована індивідуальна програма навчання;
 • отримання навичок, необхідних сучасному науковцю: методологія, інформаційний пошук і аналітика, академічна англійська, сучасні викладацькі технології;
 • навички з менеджменту: пошук фінансування та управління науковими проектами;
 • дослідницьке середовище, постійне обговорення проблем дослідження;
 • захист дисертацій у форматі спільних захистів;
 • два і більше наукових консультанти (докторанти працюють з керівниками кращих університетів Європи та Пн.Америки);
 • інтернаціоналізація навчання і дослідження, міжнародні публікації.

 

Завдяки благодійній підтримці родини Юхименків з Канади, на чию честь названа Докторська школа, вдалося значно покращити підготовку PhD кандидатів, запроваджуючи нові курси, запрошуючи ширше коло викладачів, можна буде винагородити преміями випускників, які здобули PhD ступені.

 

Наразі актуальними є наступні потреби:

 

  Проекти докторської школи  Мета проекту Результат після реалізації проекту Конкретні потреби Бюджет, грн. Бюджет, USD
1

Грант на ведення наукових проектів (річний фонд), з врахуванням витрат на проведення конкурсів

Підтримати індивідуальні дослідницькі проекти та унікальні наукові дослідження слухачів PhD програми НаУКМА. Публікація у вітчизняних журналах, презентація результатів на конференції. 2 гранти для дослідників з природничих дисциплін (з урахуванням стипендії, коштів на відрядження, матеріали, оренду лабораторій). 74 000 USD 2800
1 грант для дослідників з суспільних наук (з урахуванням коштів на відрядження, збирання та обробкуданих). 30 000 USD 1100
1 грант для дослідників з гуманітарних наук (з урахуванням коштів на відрядження) 24 000 USD 950 
2 Грант за міжнародні публікації молодим дослідникам (річний фонд) Заохочення до публікації результатів досліджень, інтеграція у міжнародну спільноту. Покращення показників наукового розвиткуНаУКМА, рейтинг університету та науки в Україні загалом. Оплата науковцю витрат на публікацію.
Розмір премії = (кількість публікацій ‘ коефіцієнт квартилю журналу / кількість авторів) ‘ єдина преміальна ставка.
138 000 USD 5300
3 Грант для участі в міжнародних наукових заходах (річний фонд) Інтеграція у міжнародну спільноту, формування мережі наукових зв’язків НаУКМА. Покращення показників наукового розвиткуНаУКМА. Участь у міжнародних конференціях, відшкодування відряджень. 28 000 USD 1000
4 Грант для участі в програміPostDoc (річний фонд) Заохочення випускників НаУКМА, які продовжують викладати та виконувати дослідження в університеті; розширення академічного кола ДШ. –Розробка концепції і впровадження моделі PostDoc; 
–Семінари, вебінари, курси для слухачів ДШ; 
–Публікації (вітчизняні й наукові).
1 грант для початку проекту 155 000 USD 6000
  Загальна сума, грн.       450 000 грн.  
  Загальна сума, дол.США (НБУ,04’16)         USD 17000

 

Партнери і благодійники

Родина Юхименків (Канада)

FondVypusknykivUkrainy

Олександр Роменський (Україна)

 

Наукові рецензовані англомовні журнали НаУКМА

 

Мета проекту: розвиток міжнародних англомовних рецензованих електронних журналів на платформі ресурсів відкритого доступу (OpenJournalSystems) для донесення здобутків українських вчених до світової академічної спільноти.

 

Короткострокові завдання:

Започаткування англомовного академічного рецензованого видання в Україні. Забезпечити сталість випуску видання для подальшого входження до науко метричних баз даних.

 

Довгострокові завдання:

 1. Входження Kyiv-MohylaJournal до наукометричних баз даних Scopus та WebofScience.
 2. Розширення спектру видань за напрямами правничо-політологічні, економічні та природничі науки.
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal (річний бюджет 2017 - 100 тис. грн.)
   Дякуємо родині Вікторії Гуменюк і Сергія Сегеди та Євгену Уткіну за підтримку №3 2016 року! Вже після виходу другого номеру видання було індексовано в  Web of Science Core Collection: Emerging Sources Citation Index
  • Kyiv-Mohyla Law and PoliticsJournal (річний бюджет - 100 тис. грн.)
   Дякуємо ЮФ "Бейкер і Макензі" за підтримку №2 2016 року

 

Проект підтримали

 

Родина Вікторії Гуменюк та Сергія Сегеди

 

Євген Уткін

 

LOGO eng copy  UAES 

 

Цифровий університет

 

Створення єдиного інтегрованого інформаційного простору університету як сукупності його інформаційної інфраструктури, програмно-технічних засобів, процедур та методів їх застосування для автоматизації управлінських рішень, технологій навчання та наукової роботи.

Завдання 2018 року - залучити 1 000 000 грн. на створення Центру електронної освіти.

 

19 листопада 2017 року на підтримку проекту "Цифровий університет" був проведений благодійний вечір, мета якого - залучити благодійні кошти на модернізацію ядра мережі НаУКМА. Завдяки друзям і партнерам НаУКМА під час підготовки і проведення події було залучено 1 300 000 грн. Загальна вартість обладнання ядра мережі складає 1 911 000 грн., тож частину необхідної суми покрив НаУКМА з власних коштів. Окрім того з бюджету НаУКМА було виділено кошти на закупівлю обладнання для Wi-Fi.

Монтаж та налаштування обладнання триватиме до кінця 2018-року. Оновлене ядро мережі забезпечить швидкість передачі даних 10 Гбіт/с та усі студенти, викладачі та гості нашого університету зможуть користуватися бездротовим зв'язком по всьому університетському містечку.

На цьому завершиться технічний етап - розбудова комп’ютерної інфраструктури (підпроект "Мережі ХХІ століття"), що дозволить зосередитись на soft-складовій проекту "Цифровий університет".

Результат 1 кварталу 2018 року:

 • замовлено проектно-кошторисну документацію «Бездротова система підключення до Інтернету WiFi»
 • придбано обладнання для ядра мережі НаУКМА та обладнання для бездротового зв’язку, яке забезпечить Wi-Fi- покриття на всьому кампусі НаУКМА.

Результат 2017 року:

 • модернізовано мережне обладнання та підключено Wi-Fi для 6 корпусу. Обладнання закуплене за рахунок грантової діяльності, монтажні роботи - за рахунок благодійних коштів, залучених під час благодійного вечора НаУКМА у 2016 році.
 • підключено 10 корпус до СКМ за рахунок благодійних коштів, залучених під час благодійного вечора НаУКМА у 2016 р.
 • підключено Wi-Fi для КМЦ (2, 3 поверх) та філологічної бібліотеки (1 корпус) за рахунок благодійних коштів, залучених під час благодійного вечора 2016 р.

Результат 2016 року:

 • Модернізовано мережне обладнання і підключено Wi-Fi у 4 корпусі та фойє культурно-мистецького центру за рахунок благодійних коштів, залучених у 2015 році (1,3 млн.грн.)
 • Відкрито комп`ютерний тренінговий центр для викладачів і співробітників НаУКМА. Центр устатковано компанією Brain Computers (200 тис. грн.). Підведено мережу до приміщення центру (48 тис. грн. з коштів залучених 2015 р.)
 • Компанія Luxoft передала Могилянці 200 моніторів, 36 материнських плат, 9 жорстких дисків (40 тис. грн.)

Результат 2015 року - з благодійних коштів, залучених у 2014 році - забезпечення безперебійного живлення мережі та перебудова оптоволоконного ядра мережі (завершено 2016 році).

 

Більше про перебіг проекту "Цифровий університет" можна дізнатися з презентації.

 

Dell Heritage Selfreliance 

BrainComputerslogo2  MicroSoft  LuxoftLogo  CUPP s  KMFA

Святослав Вакарчук
Сергій Пєтухов
Наталія Яресько

Олександр Гаврилюк
Ганна Антонова

Ольга Сліпченко


Учасники Благодійних вечорів 2014, 2015, 2016 та 2017 років

© 2012-2021 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна