Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 49

Кафедра хімії

Загальна інформація

Викладачі

Публікації

Анотації курсів

Завідувач – Анатолій Флавіанович Бурбан,
доктор технічних наук, професор
2 корпус, кім. 401
(044) 425-33-93
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Методист, завідувач навчальної лабораторії
Людмила Іларіонівна Литвин

корпус 2, кімната 205
(044) 463 60 90

Кафедра хімії є випусковою кафедрою Факультету природничих наук. Кафедра була створена 1 квітня 1994 р. Перший набір студентів на бакалаврську програму з хімії відбувся 2000 року.

З 2004 року при кафедрі хімії відкрито першу в Україні маґістерську програму з хімії за спеціальністю “Мембранні та сорбційні процеси і технології”. Керівник програми – д.т.н., проф..Бурбан А.Ф. Основна мета програми — готувати висококваліфікованих спеціалістів у галузі мембранних та сорбційних технологій як для наукової роботи в цьому напрямі, так і для практичного застосування передових мембранних і сорбційних технологій у різних галузях господарства.

На кафедрі хімії працює аспірантура зі спеціальностей “Колоїдна хімія” (02.00.11) та “Мембрани та мембранна технологія” (05.17.18). За час роботи аспірантури захищено 7 кандидатських дисертацій.

При кафедрі успішно працює Лабораторія екотехнології, яка досліджує застосування мембранних та сорбційних технологій у процесах водоочищення, водопідготовки для потреб харчової промисловості, фармації тощо. У Лабораторії проходять дослідження в межах вітчизняних та закордонних наукових проектів і грантів.

Крім того, викладачі кафедри та студенти співпрацюють із Центром мембранних досліджень НаУКМА, який розробляє методи та технології синтезу нових полімерів і полімерних мембран, функціональних матеріалів, нанокомпозитів тощо.

Викладачі, аспіранти та студенти кафедри беруть участь у виконанні науково-дослідних проектів створення нових бактерицидних мембран, біо- та гемосумісних матеріалів, функціональних полімерів та полімерних мембран, мембран зі спеціальними функціями, протон-провідних мембран для паливних елементів.

Науково-дослідну роботу підтримано ґрантами Міністерства освіти і науки України, Українського науково-технологічного центру (УНТЦ), NSF (США). Кафедра хімії та наукові підрозділи мають численні угоди про співпрацю і проводять наукові дослідження спільно з інститутами НАН України (Інститут хімії високомолекулярних сполук, Інститут хімії поверхні, Інститут сорбції та ендоекології, Інститут фізичної хімії, Інститут загальної та неорганічної хімії), а також з іншими навчальними та науковими закладами України і світу.

Протягом 2008–2012 років викладачі та студенти кафедри брали участь у 12 міжнародних та 28 вітчизняних наукових форумах. За ці роки опубліковано понад 60 статей, отримано 5 патентів України. За наукові дослідження студенти кафедри не раз отримували нагороди: Премія ім. Миколи Кравця “За практичний внесок у справу розбудови України (наукова, громадська діяльність і підприємництво)”, ґранти Фонду братів Кличків та Фонду Віктора Пінчука.

 

© 2012-2020 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна