Помилка
  • JUser::_load: неможливо завантажити користувача з id: 49

Кафедра хімії

Загальна інформація

Завідувач – Анатолій Флавіанович Бурбан,
доктор технічних наук, професор
2 корпус, кім. 401
(044) 425-33-93
Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Мешкова Тетяна Геннадіївна - провідний спеціаліст кафедри хімії

корпус 2, кімната 205
(044) 425-77-73

Кафедра хімії є випусковою кафедрою Факультету природничих наук. Кафедра була створена 1 квітня 1994 р. Перший набір студентів на бакалаврську програму з хімії відбувся 2000 року.

З 2004 року при кафедрі хімії відкрито першу в Україні маґістерську програму з хімії за спеціальністю “Мембранні та сорбційні процеси і технології”. Керівник програми – д.т.н., проф..Бурбан А.Ф. Основна мета програми — готувати висококваліфікованих спеціалістів у галузі мембранних та сорбційних технологій як для наукової роботи в цьому напрямі, так і для практичного застосування передових мембранних і сорбційних технологій у різних галузях господарства.

На кафедрі хімії працює аспірантура зі спеціальностей “Колоїдна хімія” (02.00.11) та “Мембрани та мембранна технологія” (05.17.18). За час роботи аспірантури захищено 7 кандидатських дисертацій.

При кафедрі успішно працює Лабораторія екотехнології, яка досліджує застосування мембранних та сорбційних технологій у процесах водоочищення, водопідготовки для потреб харчової промисловості, фармації тощо. У Лабораторії проходять дослідження в межах вітчизняних та закордонних наукових проектів і грантів.

Крім того, викладачі кафедри та студенти співпрацюють із Центром мембранних досліджень НаУКМА, який розробляє методи та технології синтезу нових полімерів і полімерних мембран, функціональних матеріалів, нанокомпозитів тощо.

Викладачі, аспіранти та студенти кафедри беруть участь у виконанні науково-дослідних проектів створення нових бактерицидних мембран, біо- та гемосумісних матеріалів, функціональних полімерів та полімерних мембран, мембран зі спеціальними функціями, протон-провідних мембран для паливних елементів.

Науково-дослідну роботу підтримано ґрантами Міністерства освіти і науки України, Українського науково-технологічного центру (УНТЦ), NSF (США). Кафедра хімії та наукові підрозділи мають численні угоди про співпрацю і проводять наукові дослідження спільно з інститутами НАН України (Інститут хімії високомолекулярних сполук, Інститут хімії поверхні, Інститут сорбції та ендоекології, Інститут фізичної хімії, Інститут загальної та неорганічної хімії), а також з іншими навчальними та науковими закладами України і світу.

Протягом 2008–2012 років викладачі та студенти кафедри брали участь у 12 міжнародних та 28 вітчизняних наукових форумах. За ці роки опубліковано понад 60 статей, отримано 5 патентів України. За наукові дослідження студенти кафедри не раз отримували нагороди: Премія ім. Миколи Кравця “За практичний внесок у справу розбудови України (наукова, громадська діяльність і підприємництво)”, ґранти Фонду братів Кличків та Фонду Віктора Пінчука.

 

Викладачі

Публікації

Анотації курсів

Проєкти освітніх програм

Навчальний рік 2020-2021

Проєкт освітньо-наукової програми «Сучасні матеріали для хімії та медичного призначення» спеціальності 102 Хімія другого (магістерського) рівня вищої освіти

icon Освітньо-наукова програма «Хімія»

 

Запрошуємо всіх стейкголдерів (здобувачів вищої освіти, випускників освітньої програми, роботодавців, представників академічної спільноти, співробітників НаУКМА, представників інших груп стейкхолдерів) залишити відгуки, побажання та пропозиції для покращення освітніх програм.

 

Усі пропозиції та зауваження просимо надсилати до 14 грудня 2020 року на адресу гаранту освітньої програми.

 

Гарант програми професор А.Ф. Бурбан Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

 

© 2012-2021 Національний університет «Києво-Могилянська академія»
вул. Сковороди 2, Київ 04070, Україна