• Наукові школи
  • Kyiv-Mohyla Humanities Journal
  • «Kyiv-Mohyla Law and Politics Journal»

Лук’яненко І. Г., Фарина О. І. Макрофінансова стабільність: моделі та методи оцінки. – К. : НаУКМА, 2016. – 188 с.

Makrofinansova Stabilnist

ISBN 978-966-2410-75-4

Монографію присвячено дослідженню теоретико-методологічних аспектів побудови комплексу динамічних економіко-математичних моделей оцінювання стабільності фінансової системи України, що дає змогу формувати науково-обґрунтовані напрями державної політики для уникнення дестабілізаційних явищ.

Зокрема, в монографії запропоновано комплекс моделей, що охоплює векторну авторегресійну модель, яку використовують для детальної експрес-діагностики інституційної стійкості фінансової системи та оцінки критичних значень дестабілізаційних факторів, яка на відміну від інших дає змогу оцінити критичні значення факторів, що спричиняють часткову та повну дестабілізацію фінансової системи; проміжну імітаційну модель формування валютного курсу, що дає змогу проводити аналіз їхнього впливу на поведінку валютного курсу на міжбанківському валютному ринку з метою мінімізації валютного ризику; а також розширену імітаційну макромодель економіки України, що дає змогу врахувати вплив внутрішнього та зовнішнього середовища на формування дестабілізаційних явищ фінансової системи України внаслідок коливань валютного курсу.

Монографію розраховано на студентів економічних спеціальностей, аспірантів, викладачів, державних службовців, фахівців та всіх, хто прагне оволодіти теоретичними та практичними аспектами побудови динамічних моделей оцінювання стабільності фінансової системи.